Omladinci Crne Gore i Srbije igrali bez golova

Piše: Vladan 905 pregleda Dodaj komentar

Drugi prijateljski susret omladinskih reprezentacija Srbije i Crne Gore koji je danas odigran u Staroj Pazovi završen je bez pobjednika, rezultatom 0:0.

Izabranici Aleksandra Miljenovića na današnjem susretu stvorili su veći broj prilika od rivala ali je nedostajalo preciznosti u samoj završnici da se dođe do pogotka i pobjede.

U prvom dijelu priliku da zatrese mrežu „orlova“ propustio je Anđelko Jovanović koji je u 30. minutu tukao sa deset metara ali je njegov udarac zaustavio čuvar mreže domaćih.

Isti igrač je u nastavku susreta imao još dvije prilike da matira golmana Srbije – u 53. minutu Hot je dobrim pasom pronašao Jovanovića koji je loše reagovao i sa par metara promašio gol, da bi samo četiri minuta kasnije udarcem sa 20 metara uzdrmao stativu.

Jedinu pravu priliku selekcija Srbije stvorila je u 59. minutu ali je Milović bez većih problema zaustavio udarac Radulovića sa osam metara.

Današnja utakmica je bila odična. Oba tima igrala su u pravom takmičarskom ritmu, imali svoje prilike da dođu do pogotka ali su golovi ipak izostali. Sudeći na osnovu prikazanog, mislim da je neriješen rezultat najpravedniji. U potpunosti sam zadovoljan igrom na današnjem susretu, kao i rezultatom jer smo igrali protiv izuzetno jake reprezentacije, rekao je selektor Miljenović.

Srbija – Crna Gora 0:0

Srbija: Miloš Čupić (Danijel Mićanović), Jovan Vlakulin, Nikola Tričković (Slađan Rakić), Aleksa Jovanović (Lazar Kojić), Marko Ilić, Đorđe Petrović, Lazar Nikolić (Jug Stanojev), Stefan Levičanin (Luka Ilić), Veljko Joković (Bojan Radulović), Milutin Đurđević, Stefan Ilić (Strahinja Jovanović).

Crna Gora: Maksim Milović, Radule Krulanović, Vasilije Terzić, Nikola Kumburović (Zvonko Ceklić), Jovan Jablan, Mirza Hot, Ognjen Stijepović, Aleksa Marušić (Igor Vukčević), Radovan Bećirović (Deni Piranić), Ognjen Peličić, Anđelko Jovanović (Nebojša Jovanović).