Gran Kanarija eliminisala Valensiju u četvrtfinalu plej-ofa španskog prvenstva

Rajko
Piše: Rajko 782 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Valensije poraženi su na svom terenu od Gran Kanarije 92-89 u trećem meču četvrtfinala plej-ofa španske Endesa lige.

Prošlogodišnji šampion Endesa lige, ekipa Valensije, eliminisana je u četvrtfinalu plej ofa ovogodišnjeg takmičenja.

Valensija je tako ostala bez plasmana u Evroligu u kojoj će naredne sezone učestvovati ekipa Gran Kanarije.

Domaćini su tek krajem treće i početkom četvrte četvrtine uspjeli da slome otpor gostiju i serijom 10-0 steknu prednost.

Međutim, Gran Kanarija se nije predavala. Ekipa sa Kanarskih ostrva je preko Gal Mekela uspjela da izbori produžetak u kojem je ostvarila pobjedu i plasman u polufinale plej ofa gdje ih čeka šampion Evrope Real Madrid.

Crnogorski reprezentativac, Bojan Dubljević, prikazao je odličnu igru na večerašnjem meču.

Ukupan Dubljevićev učinak za 36 minuta provedenih u igri bio je 13 poena, šest skokova i dvije asistencije.

Sa druge strane, Markus Erikson je vodio ekipu Gran Kanarije do velike pobjede sa 18 poena a podršku su mu pružili Oliver sa 13 i Mekel i Balvin sa po 12 poena.