Crnogorski rukometaši poraženi od Švedske

Piše: Reprezentacija.me 956 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski rukometaši poraženi su u Švedskoj 36:21 na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nakon svih negativnih dešavanja prethodnih dana sigurno je da momcima nije bilo lako u potpunosti se usresrediti na meč, tako da je ova razlika možda mogla biti i ubjedljivija na kraju.

Do 21. minuta bili smo u minusu od 6 golova. Serijom 3:0 smanjili smo na samo 3 ali smo do finiša pali.

Ipak, imala je Crna Gora pristojnu razliku od -5 na poluvremenu ali u nastavku apsolutno ništa nije funkcionisalo u igri “lavova”.

FOTO - Handbollslandslaget
FOTO – Handbollslandslaget

Šveđani su povećavali razliku svakog minuta da bi u 47. dostigli i onu najveću +13.

Nisu se “žuti” tu zaustavili pa su na 5 minuta do kraja imali i +15 što je razlika sa kojom su i meč priveli kraju.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Džim Gotfridson sa šest, dok su po pet golova postigli Džeri Tolbring i Niklas Ekberg. U crnogorskoj reprezentaciji po pet golova postigli su Vuko Borozan i Stefan Čavor.

Naši će u nedjelju od 20 sati igrati protiv Rusije u drugom kolu.

Švedska – Crna Gora 36:21 (14:9)

Lund – „Sparbanken Skane arena”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Baumgart i Vild (Njemačka). Sedmerci: Švedska 2 (1), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Švedska 8, Crna Gora 8 minuta.

Švedska: Agefors (šest odbrana), APELGREN (osam odbrana), GOTFRIDSON 6, Jepson 2, KALMAN 3, DARJ, Tolbring 5 (1), Ekberg 5, NILSON 3, Konradson 1, JAKOBSON 1, Lagergren 1, Peterson 2, Estlund 1, Zahrison 3, NILSEN 3.

Crna Gora: MIJATOVIĆ (osam odbrana i sedmerac), Ristanović, Vukićević, Popović, ČAVOR 5, Osmajić, Pejović, RADOVIĆ 1, VUJOVIĆ 3 (2), Ševaljević 4, BOŽOVIĆ, Lasica 1, BOROZAN 5, GRBOVIĆ 2.