Crnogorski karatisti daleko od medalje

Piše: Reprezentacija.me 782 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski karatisti bez medalje završili su prvi takmičarski dan turnira Premijer lige u Dubaiju. U drugom kolu eliminisani su Mario Hodžić i Biserka Radulović, dok je Ana Drašković zaustavljena u repasažu.

Hodžić je na startu takmičenja u kategoriji do 67 kilograma eliminisao Bjelorusa Valerija Papruha (6:0), dok je u drugom kolu izgubio od Nijazija Aleijeva iz Azerbejdžana sa 4:1.

Radulović je u prvom kolu, u konkurenciji kata, pobijedila Čileanku Kerol De La Paz, dok je u drugom izgubila od Španjolke Marte Garsija Lozano (5:0).

Drašković je na startu takmičenja u kategoriji do 55 kilograma izgubila od Njemice Jane Bič (2:0), koja je plasmanom u finale povukla u repasaž. Na startu borbi za bronzanu medalju izgubila je od Valentine Zolotarove iz Kanade (3:2).

Sjutra će na tatami Marina Raković u borbama do 68 kilograma i Mijat Vojvodić u katama.

Protivnica Raković na startu takmičenja u kategoriji do 68 kilograma biće Hrvatica Ivona Tubić, dok će se Vojvodić u prvom kolu sastati sa Francuzom Encom Montarelom.