Aleksandar Šofranac: Bitno mi je da igram, nadam se da ću biti sve bolji

Piše: Vladan 856 pregleda Dodaj komentar

Obećavajući nastavak sezone za Aleksandra Šofranca.

Crnogorski štoper odigrao je po 90 minuta u uvodna dva kola nastavka hrvatskog prvenstva, u kojima je Rijeka ostvarila maksimalan učinak.

Zadovoljan sam. Bitno mi je da igram, nadam se da ću biti sve bolji. Dugo nijesam igrao, prijateljske i takmičarske utakmice nijesu isto. Na svakom treningu dajem sve od sebe, tako će biti i ubuduće.” kaže Šofranac.

Na Rujevicu je došao prošlog ljeta, a tokom jeseni upisao je jedan nastup u prvih 11 kada je HNL u pitanju. U Kupu se dva puta našao među starterima.

Da li je nastavak sezone najava boljeg statusa naec; m šeg internacionalca među „bijelima”?

Ne razmišljam o tome, ne želim time da se opterećujem. Moje je da treniram i igram što bolje i iskoristim svaku šansu”- ističe Šofranac.

Dobra stvar je što su se sa minutažom Šofranca poklopili i dobri rezultati Rijeke. Najprije je savladan Osijek (3:2), prethodnog vikenda i Inter Zaprešić (2:1). Oba trijumfa upisana su u gostima.

Ostvarili smo dvije vrlo teške pobjede. Protiv Osijeka smo dobro počeli, ali smo dobili dobru 15-minutnu lekciju. Srećom, izvukli smo pouke. U prošlom kolu gostovali smo u Zaprešiću, gdje je Rijeka deset godina bila bez pobjede. Prekinuli smo negativan niz i uzeli vrlo važne bodove” – objašnjava Šofranac.

Rijeku sjutra očekuje novi duel sa Osijekom ovog puta u polufinalu Kupa, na svom stadionu.

“Očekuje nas novi težak meč, a nije isto igrati Kup i prvenstvo. Motiva nam svakako neće faliti.”

Eliminacijom Osijeka (igraju se dva meča) Riječani bi došli u priliku da se bore za duplu krunu. U prvenstvu imaju „plus 6“ u odnosu na Dinamo, šampionska trka biće po svoj prilici duga i neizvjesna.

Niko ne razmišlja o tih šest bodova prednosti. Ne opterećuje nas priča o tituli, idemo korak po korak. Idemo na pobjedu ko god nam bio rival, nebitno jesmo li domaćini ili gosti. Imamo dobru ekipu i igramo u skladu sa tim.” – priča Sofranac.

Teško je, ipak, ne pomisliti što bi za Rijeku i hrvatski fudbal značilo da Dinamo poslije 11 sezona ostane bez titula. Do ove takmičarske godine to je bilo gotovo nezamislivo.

Ako osvojimo titulu, to će biti senzacija. Radimo dobro i to se vidi po rezultatima.” – smatra nekadašnji igrač Mladosti, Javora i Sutjeske.

Rijeka živi san zahvaljujući još jednom Crnogorcu Marko Vešović je jedan od boljih igrača ,,bijelih“.

Igra odlično i u klubu i u reprezentaciji. Kad pošteno radiš, dobrim ti se vraća. Marko je primjer za to.” – raduje se Šofranac dobroj formi sunarodnika.