Repeša: Bitna je pobjeda zbog samopouzdanja

Piše: Ognjen 794 pregleda Dodaj komentar

Trener košarkaša Budućnost Volija Jasmin Repeša istakao je da je pobjeda u Železniku bitna zbog samopuzdanja.

“Plavi” su večeras pobijedili FMP 87:70 u meču 15. kola ABA lige i stigli do desete pobjede u šampionatu.

“S obzirom da izlazimo iz nedjelje gdje smo imali dvije evroligaške utakmice, prvim poluvremenom susreta sa FMP-om mogu biti zadovoljan. Igrali smo dobro u oba pravca, uz pravu energiju. Bilo je sitnih grešaka, ali to je sastavni dio igre. Čak i početkom treće četvrtine smo djelovali dobro, posebno u odbrani, pa je rezultat bio pod apsolutnom kontrolom. Generalno, dva različita lica smo pokazali. Vrlo solidno smo odigrali prvo poluvrijeme, a drugo daleko ispod nivoa koji Budućnost mora da ima. Bilo je bitno pobijediti zbog samopouzdanja. Ako se izvuče pouka, onda je to dobro, ako ne – onda ne valja”, rekao je Repeša.

Budućnost u četvrtak dočekuje Real Madrid u utakmici 19. kola Evrolige.