Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je u drugom prijateljskom duelu sa selekcijom Bosne i Hercegovine – 1:1.

Ekipa koju sa klupe vodi Milorad Peković ponovo je odigrala dobar meč, u kojem je, osim postignutog gola, stvorila još nekoliko prilika.

– Zadovoljan sam kako smo odigrali. Imali smo inicijativu tokom cijele utakmice, stvarali šanse, ali zbog nesmotrenosti dali autogol. Ipak, nakon toga smo pokazali karakter i zasluženo došli do pogotka. Generalno, mogu biti zadovoljan sa igrom u ove dvije utakmice, bez obzira što smo ponavljali neke individualne greške. Na tome ćemo da radimo, ali raduje pristup utakmicama, kao i disciplina i želja za pobjedom, istakao je selektor Peković.

Nakon prvog poluvremena u kojem su ,,sokoli“ diktirali tempo, prva velika šansa na utakmici viđena je u 47. minutu, kada je Milan Vukotić zamalo zakasnio da sa par metara sprovede loptu u mrežu nakon centaršuta Ivana Bojovića.

Pet minuta kasnije, domaćin je došao do vođstva zahvaljujući nesporazumu golmana Lazara Baltića i štopera Mirka Milikića, koji je postigao autogol.

Međutim, naši igrači se nijesu predavali. U 65. minutu Balša Dubljević je glavom sa pet metara šutirao pored gola, nakon čega su ,,sokoli“ u još par navrata bili opasni po gol protivnika.

Zasluženo izjednačenje stiglo je u 85. minutu, kada je Novak Vuković postigao lijep pogodak sa desetak metara.

BOSNA I HERCEGOVINA – CRNA GORA 1:1

1:0 – Mirko Milikić (ag) 53′, 1:1 – Novak Vuković 85.

Bosna i Hercegovina: Luka Kačavenda, Ajdin Hasić (od 60. Marko Šušak), Eldin Ibrahimbegović, Vladimir Arsić, Andrija Drlje (od 46. Denis Miljković), Andrej Đokanović (od 60. Edin Mujić), Melvin Ramusović, Vedad Radonja, Adin Mujanović, Marko Kujundžić, Kristijan Stanić.

Crna Gora: Lazar Baltić, Andrej Pupović (od 46. Veljko Radenović), Mirko Milikić, Matija Račić (od 46. Ivan Bojović), Milan Vukotić (od 57. Balša Dubljević), Ivan Vukčević, Petar Vukčević (od 80. Andrej Cvijović), Ognjen Gašević (od 46. Luka Todorović), Abdel Osmanović (od 78. Matija Drinčić), Nikola Janjić, Amir Muzurović (od 46. Novak Vuković).