Remi omladinaca u revanšu sa Jermenima

Piše: Vladan 747 pregleda Dodaj komentar

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore odigrala je neriješeno u revanš meču sa vršnjacima iz Jermenije.

Druga prijateljska utakmica omladinskih reprezentacija Crne Gore i Jermenije završena je bez pobjednika, rezultatom 2:2.

Gosti su na današnjem sustretu pružili bolju igru i jači otpor izabranicima Milorada Pekovića koji su do izjednačenja došli u posljednjem minutu regularnog toka susreta.

Već nakon deset minuta igre Jeremenija je došla do prednosti – Kurbašjan je preciznim udarcem krunisao dobru solo akciju.

„Sokolići“ su, nakon nekoliko dobrih akcija i pokušaja prema golu rivala, do izjednačenja došli udarcem sa bijele tačke. U 39. minutu susreta Divanović je nepropisno zaustavljen pa se Pavlićević udarcem sa „kreča“  upisao u strijelce.

Deseti minut nastavka donio je novi pogodak Jermena. Rezervista Šagojan je udarcem sa 20 metara matirao Vujovića i vratio prednost gostima.

U posljednjem minutu regularnog toka Roganović je iskoristio priliku koja mu se ukazala pred golom protivnika i donio izjenačenje našem timu. Izjednačujući pogodak „sokolića“ izazvao je burne reakcije gostiju koji su meč završili sa dva igrača manje zbog nesportskog ponašanja prema Nikoleti Obradović koja je obavljala ulogu pomoćnog sudije.

Današnja utakmica bila je slabija od prvog duela koji je odigran u utorak. Nismo bili na nivou prvog meča, imali smo dosta individualnih grešaka na našoj polovini i time dozvolili rivali da napravi određen broj prilika. Upravo su ove greške element igre na kojem moramo da radimo tokom narednih okupljanja kako bi ih sveli na minimum. Ipak, i na ovom susretu imali smo dosta prilika, uspjeli da izjenačimo u samom finišu i ostvarimo još jedan pozitivan rezultat, koji je bitan na planu samopouzdanja. Ova akcija je ispunila cilj i zadovoljni smo prikazanim i ostvarenim u oba susreta ali i svjesni da na određenim segmentima moramo raditi još više, rekao je selektor Peković.

Crna Gora – Jermenija 2:2

0:1 – German Kurbašjan 10′, 1:1 – Petar Pavlićević 39′, 1:2 – Žirajr Šagojan 55′, 2:2 – Bojan Roganović 90′

Crna Gora: Vuko Vujović, Aleksandar Vlahović, Miloš Brnović, Stefan Milić, Andrija Gluščević (od 60. Miro Korać), Nikola Stanišić (od 60. Miloš Ivančević), Aleksa Latković (od 60. Ivan Vukčević), Danilo Bracanović (od 46. Bojan Roganović), Slobodan Perišić, Zaim Divanović (od 46. Danilo Pešukić), Petar Pavlićević.  Selektor: Milorad Peković.

Jermenija: Narek Hovhanisjan, Suren Harutjunjan, Feliks Kačartjan (od 70. Arman Gazarjan), Rafik Misakjan,  Martin Grigorjan (od 90. Narek Grigorjan), Arsen Jegjazarjan, German Kurbašjan, Erik Azizjan (od 63. Aram Hamojan), Emanuel Nerses Odemis (od 63. Armen Hovhanisjan), Šan Artur Šahnazarjan (od 46. Žirajr Šagojan), Sergej Antunjan.
Selektor: Fernando Arijel Batista.