REMI LIDERA, SUTJESKA SAVLADALA ZETU

Piše: Ognjen 160 pregleda Dodaj komentar
fscg.me

Već nakon prvog kola nastavka sezone u Telekom 1.CFL Sutjeska je smanjila zaostatak iza Budućnosti na šest bodova.

Budućnost je remizirala na gostovanju Podgorici – 1:1, u meču u kojem je najviše uzbuđenja viđeno u posljednjih petnaestak minuta utakmice. Gosti su na ,,DG areni“ poveli u 76. minutu golom Grka Moraitisa Panajotisa, debitantskim u crnogorskom fudbalu, ali je Podgorica ipak uzvratila. Osam minuta kasnije, Darko Đajić je lijepim golom postavio konačan rezultat.

Sutjeska je u posljednjem meču 20. kola upisala trijumf protiv Zete u Golubovcima – 3:1. Damir Kojašević i Marko Ćetković donijeli su prednost Nikšićanima, Armin Bošnjak je na kratko zaprijedtio, ali je sve dileme otklonio Stefan Nikolić u 86. minutu.

Dosta uzbuđenja bilo je i u Pljevljima, gdje je Rudar sa 3:1 bio bolji od Grblja. Tim iz Radanovića poveo je u 49. minutu preko Marka Đukanovića, ali je to bilo sve od gostiju. Izjednačio je Tijago Farija, preokret donio Vule Vujačić, a trijumf potvrdio Nemanja Kartal autogolom.

Pobjedu u gostima ostvario je Petrovac protiv Koma – 1:0. Miloš Kalezić zatresao je mrežu protivnika u 20. minutu i rezultat se do kraja nije mijenjao.