Remi Crne Gore i Španije, “ajkule” težim putem ka osvajanju medalje

Piše: Vladan 717 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora je igrala neriješeno sa Španijom u posljednjem kolu grupe B – 7:7, pa će morati da igra za plasman u četvrtfinale.

Rival je Rumunija u nedjelju (20.30), dok bi se, ukoliko se ne dogodi senzacija, “ajkule” u četvrtfinalu sastale sa Hrvatskom.

Crna Gora je u prvom dijelu imala i igru i rezultat, zahvaljujući odbrani i sjajnom Ivoviću (četiri gola), vodila na poluvremenu 5:3.

U trećoj četvrtini imala je napad sa igračem više za plus tri, ali su se Španci odbrani i serijom 3:0 u tom periodu preokrenuli.

Ipak, golovima Janovića i Đura Radovića, crnogorski tim je ponovo poveo 7:6, još jednom imao napad sa igračem više da definitivno prelomi utakmicu. Ni druga šansa nije iskorištena, pa je Bustos postavio konačnih 7:7, koji su Španiji bili dovoljni za prvo mjesto u grupi.

CRNA GORA – ŠPANIJA 7:7 (3:2, 2:1, 0:3, 2:1)

CRNA GORA: Lazović (osam odbrana), Brguljan, Drašković, Petković, Đ. Radović 1,  A. Radović, Janović 2, Đurđić, Ivović 4, Mišić, Čučković, Spaić, Šćepanović.

ŠPANIJA: Lopes Pinedo (11 odbrana), Munaris, Granados 1, Del Toro, Mingel, Larumbe, Kabanas, Fernades, Taulj 2, Perone 2, Maljarać 1, Bustos 1, Lorio.