Remi Crne Gore i Bosne i Hercegovine u prijateljskom susretu u Zenici

Piše: Rajko 693 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Crne Gore i Bosne i Hercegovine odigrali su danas u Zenici na stadionu Bilino Polje u Zenici prijateljski meč, bez pobjednika 0-0.

Za reprezentaciju Crne Gore u startnoj postavi su bili: Petković, Bećiraj, Janković, Kosović, Marušić, Mirković, Mugoša, Simić, Stojković, Tomašević, Vešović.

Žarko Tomašević se povrijedio na zagrijavanju pa ga je zamijenio Kopitović pred početak utakmice.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine su bolje otvorili meč i imali su više izglednijih prilika.

U 17. minutu susreta Zvjezdan Misimović, Emir Spahić i Vedad Ibišević su se i službeno oprostili od dresa Bosne i Hercegovine.

Prvu šansu na utakmici propustio je Edin Džeko. Romin napadač je pronašao prostor za udarac i pokušao sa ivice šesnaesterca da savlada golmana Petkovića, ali je lopta otišla iznad prečke gola.

Miralem Pjanić je zatim pogodio stativu nakon velike gužve u kaznenom prostoru, a onda je crnogorski golman odlično odbranio udarac Kodre.

Prvu izgledniju priliku fudbaleri Crne Gore su stvorili u 50. minutu kada je Vešović šutirao preko gola.

Nakon mirnijeg perioda igre, bez prilika i na jednoj i na drugoj strani, Džeko i Duljević su pokušali šutevima da iznenade našeg golmana ali je Danijel Petković bio na visini svog zadatka.

Do kraja susreta nije bilo zanimljivih dešavanja. Očigledan je bio umor igrača u oba tima obzirom da se prijateljski susret odigrao na samom kraju fudbalske sezone.

Selektor reprezentacije Crne Gore, Ljubiša Tumbaković, izvršio je šest izmjena u drugom poluvremenu pa su priliku da zaigraju Lončar, Jovović, Boljević, Kajević, Đorđević i Hočko.

Crna Gora će u subotu odigrati još jednu prijateljsku utakmicu, protiv Slovenije pod Goricom.