Remi Budućnosti i Bresta na kraju glavne runde

Piše: Ognjen 709 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti igrale su neriješeno 22:22 (13:13) protiv Bresta u posljednjem, šestom kolu glavne runde Lige šampiona. Iako oslabljene neigranjem nekoliko važnih igračica, ”plave” su pružile dobro izdanje protiv francuskog tima, imale i priliku da dođu do pobjede, ali posljednji šut na meču nije realizovala Sanja Premović. Trener Dragan Adžić u duelu protiv Bresta nije moga da računa na Milenu Raičević, Đurđinu Jauković, Dijanu Ujkić, Darli Zokbi de Paulu i Kristinu Laslo. Protivnik u četvrtfinalu biće norveški Vajpers, koji je osvojio drugo mjesto u grupi 2. Prvi meč igra se u”Morači” prvog vikenda aprila, revanš je u Norveškoj sedam dana kasnije.

Brest je u prvih deset minuta četiri puta imao po dva gola viška (3:1, 4:2, 5:3, 6:4), ali su ”plave” sa tri vezana gola (Brnović, Katarina Bulatović i Ramusović), prvi put došle do vođstva (7:6) u 14. minutu.

Uslijedila je serija od tri vezana gola domaćina u kojoj je dva puta mrežu Rajčić zatresla Tisie za ”plus dva” (9:7) u 18. minutu.

Predvođene odličnom Grbić koja je diktirala ritam sa pozicije srednjeg beka, izabranice Dragana Adžića su u 21. minutu ponovo preokrenule i povele (10:9).

Iako su još tri puta imale minimalnu prednost (11:10, 12:11, 13:12), naše djevojke nije sačuvale vođstvo do velikog odmora, pa je nakon 30 minuta bilo 13:13.

Budućnost je u 48. minutu prvi put stigla do dva gola prednosti i to nakon vezanih pogodaka Brnović, oba puta na asistenciju Pletikosić- 17:15.

I u posljednjih pet minuta, naš tim ušao je sa dva gola viška (22:20) nakon što je iz sedmerca pogodila Premović.

Pri tom rezultatu su imale i napad, ali je 19-godišnja Branka Konatar, koja je prije toga postigla dva sjajna gola, promašila.

Brest je ipak, izbjegao poraz nakon što su mrežu Rajčić zatresle Moni i Gros, 47 sekundi prije kraja, a Premović u posljednjim trenucima propustila priliku da svom timu donese pobjedu.

BREST – BUDUĆNOST 22:22 (13:13)

BREST – Arena ”Brest”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Bremer, Skovronek (Poljska). Sedmerci: Brest 4 (4), Budućnost 3 (3). Isključenja: Brest 4, Budućnost 6 minuta.

BREST: Kiniu (13 odbrana), Moni 3, Tublan, Tisie 4 (1), Gros 7 (3), Pino, Kopi 1, Inial, Pruvensie, Pop-Lazić 1, Stoiljković 1, Fopa 2, Le Kalv, Bak 1, Koatanaea 1, Limal 1.

BUDUĆNOST: Rajčić (13 odbrana), Babović, Konatar 2, A. Bulatović, Suslova, Godeč, Premović 3 (2), K.Bulatović 5 (1), Brnović 4, N.Bulatović 2, Pavićević 1, Ramusović 1, Vukčević, Grbić 4, Pletikosić.