Real Madrid bolji od Zvezde u Beogradu

Piše: Ognjen 866 pregleda Dodaj komentar
euroleague.net

Košarkaši Real Madrida pobijedili su Crvenu Zvezdu 75:60 u sedmom kolu Evrolige.

Crveno-bijeli su napadački odgovorili na pravi način samo u trećoj četvrtini, a to je bilo premalo za iznenađenje.

Madridski klub je tokom prvog dijela konstantno bio u vođstvu, ali se Zvezda držala. Poslije 20 minuta bilo je 33:27.

Domaći su u trećem periodu zaigrali na visokom nivou, ispogađali su šuteve spolja Simanić, Beron i Faje pa su Beograđani dobili 25:16 taj dio meča i sa plus tri ušli u završni period.

Reakcija gostiju bila je sjajna. Posljednji period dobili su 26:8 i rutinski pobijedili.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Bili Beron sa 17 poena, dok je Lorenzo Braun meč završio sa 14 poena.

“Kraljevski klub” predvodio je Serhio Ljulj sa 16 poena, Rudi Fernandes je dodao 12, a Valter Tavaresa 11 i osam skokova.