Rakočevićeva donijela srebro Crnoj Gori

sport
Piše: sport 783 pregleda Dodaj komentar

kristina rakocevic bacanje diskaCrnogorska atletičarka Kristina Rakočević osvojila je srebrnu medalju u bacanju kugle na Evropskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u Utrehtu.

Ona je do srebrne medalje došla hicem od 15,79 metara i postavila nove rekorde Crne Gore za pionirke i mlađe juniorke.

To je njeno drugo odličje u Utrehtu, nakon što je u bacanju diska bila zlatna.

Trener crnogorske reprezentacije Danilo Ristić kazao je da je izuzetno zadovoljan rezultatima takmičarke AK Tara iz Mojkovca.

“Poslije dvije osvojene medalje na EYOF-u izuzetno sam zadovoljan. Nadam se da će rezultati Rakočevićbiti prepoznati kod državnih organa kako bi AK Tara dobila uslove za rad, makar približne onima kakve imaju kristinini protivnici”, kazao je Ristić.

Bronzanim odličjem ranije danas okitio se džudista Arso Milić.

On je meču za treće mjesto i medalju u kategoriji do 73 kilograma pobijedio Francuza Tonija Perseisa.

Milić je u prvom kolu savladao Pavela Laščunina iz Bjelorusije, u drugom je bio bolji od Ukrajinca Oleksandra Košljaka, a u trećem od španskog predstavnika Hoze Marije Izkuiete Mendiole.

U meču za finale Milić je poražen od Tamazija Kirakozašhvilija iz Gruzije.

U kategoriji do 73 kilograma nastupilo je konkurenciji 27 takmicara.

Utreht je okupio oko dvije hiljade sportista uzrasta od 15 do 17 godina, koji se nadmeću u devet olimpijskih sportova – atletici, biciklizmu, gimnastici, džudou, plivanju, tenisu, košarci, rukometu i odbojci.

Od crnogorskih takmičara u Utrehtu je nastupala i teniserka Tamara Bojanić, ali je eliminisana u prvom kolu.