Raičević: Kopenhagenu priprema izgleda nije pomogla

Piše: Ognjen 776 pregleda Dodaj komentar

Kapitenka Budućnosti Milena Raičević uspješno je predvodila svoj tim ka pobjedi u prošlom meču Lige šampiona nad ekipom Kopenhagena rezultatom 29:27. Na taj način su djevojke u plavim dresovima došle do prve pozicije na tabeli na startu glavne runde.

S obzirom na to da ste bile izrazite favoritkinje u meču protiv Kopenhagena ,ipak ste malo teže došle do ove pobjede uslijed pada u igri u drugom poluvremenu?

Očekivale smo težak meč protiv ove ekipe, tako da smo se od samog starta na to i pripremale. Oni su imali dosta utakmica u ovom dijelu pauze, dok smo mi imali samo nekoliko koje su nam jako značile da zabilježimo pobjedu. Iako je došlo do pada igre u drugom poluvremenu uspjele smo da zadržimo stabilnost i da sasvim mirno privedemo utakmicu u našu korist.

Ti si opravdala ulogu kapitena i vodila tim do pobjede sa osam golova. Koliko je bilo teško igrati na tako visokom nivou tokom cijelog meča?

Svjesna sam da se ekipe pripremaju dosta za mene, jer sam nosilac igre svog tima. Ovaj put im ta priprema nije pomogla, jer sam uspjela i golovima i asistencijama da im napravim velike probleme. Uz dobar osjećaj i podršku saigračica ništa ne može biti teško.

Naredni meč gostujete Rostovu. Koliko je za ekipu značajna ova utakmica?

Rostov je odlična ruska ekipa, protiv koje ćemo morati pokazati mnogo više nego što smo to učinile protiv Kopenhagena. Veliki značaj ima ova utakmica za nas s obzirom na to da želimo da zadržimo prvo mjesto na tabeli. Smatram da je to jedino moguće uz pobjedu ili neriješen rezultat sa kojim isto možemo biti zadovoljne.

Pomenuta ekipa je izgubila od uvijek nezgodnog Meca. Koje je tvoje mišljenje o tom duelu?

Mec je njih savladao bez problema kući, oni tamo dobro igraju. Mislim da ih čak par godina niko nije savladao kada igraju kao domaćini. To je glavni pokazatelj koliko su dobra i nezgodna ekipa.

Koji su dalji planovi tvoje ekipe?

Prije svega želimo da idemo korak po korak i da se pripremimo za ekipu Rostova na najbolji mogući način. To podrazumjeva da odigramo dobru utakmicu u Rusiji. Tek onda ćemo se usredsrediti na sljedećeg protivnika.

Ekipa Budućnosti meč u Rusiji igra od 14 časova.