Ragbi reprezentacija izgubila u Istanbulu od Turske

Piše: Vladan 669 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska ragbi reprezentacija Crne Gore izgubila je danas u Istanbulu od Turske 13:8, u utakmici Evropskog kupa nacija.

Rezultat je mogao biti i potpuno drugačiji, jer su o pobjedniku odlučivale sitnice, ali i sporne sudske odluke, navode iz Ragbi saveza Crne Gore.

Crnogorski tim, popunjen sa nekoliko novih i manje iskusnih igrača, imao je inicijativu u prvih dvadesetak minuta utakmice i nekoliko puta dolazio do protivničke esej linije, ali nijesu uspjeli postići poene.

Šansa da dođu u vođstvo od 3:0 propuštena je u 27. minutu, kada je promašen šut iz kazne. Nekoliko minuta kasnije domaći su bili precizni iz kaznenog udarca za vođstvo od 3:0.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena crnogorski tim je imao dobar napad, ali na samoj esej liniji igrač Turske udarcem izbija loptu kapitenu crnogorskog tima Borisu Mijuškoviću iz ruke.

Sudija dosuđuje loptu za Crnu Goru, ali igru vraća dvadesetak metara unazad na prethodnu poziciju. Novi napad gostiju nije bio uspješan, i prvo poluvrijeme završava se minimalnim vođstvo Turske od 3:0.

U 10. minutu drugog poluvremena, nakon greške crnogorske odbrane, Turci postižu esej (pet poena) i pogađaju pretvaranje (dva poena) za vođstvo od 10:0. Šest minuta kasnije dobar napad crnogorskog tima završava se samo dosuđenim kaznenim udarcem kojeg ovaj put Srđan Popović pogađa i smanjuje vođstvo gostiju na 10:3. Nakon ovoga gosti nastavljaju sa napadima i konačno uspijevaju da u 36. minutu, četiri prije kraja, probiju Tursku odbranu.

Esej je postigao Lazar Čavor i smanjio vođstvo domaćina na samo 10:8.

Dva minuta kasnije Crnogorci ponovo imaju dobar napad i osvajaju veći dio terena domaćina, ali sudija daje žuti karton Aleksandru Roganoviću i loptu preuzima Turska.

U posljednjem napadu na utakmici Turska dolazi do esej prostora Crne Gore gdje su zaustavljeni. Sudija im dosuđuje kaznu koju oni koriste za konačnih 13:8.

Crnogorska reprezentacija je ovim porazom izgubila šansu da se ove godine plasira u viši rang takmičenja, a o prvom mjestu u grupu direktno će odlučivati utakmica Bugarske, koja je prije dvije sedmice u Nikšiću savladala Crnu Goru, i Turske.

Naredna utakmica Crne Gore biće u junu, na Evropskom prvenstvu u olimpijskoj verziji ragbija…