Radović sjajan u novom klubu na otvaranju ACB lige

Piše: Reprezentacija.me 767 pregleda Dodaj komentar
FB Obradoiro CAB

Obradoiro našeg Nemanje Radovića je novu sezonu u ACB ligi otvorio pobjedom protiv Saragase i to rezultatom 80:74 (20:16, 19:22, 17:23, 24:13)

Meč je bio vrlo neizvjestan. Praktično je bio egal kroz tri četvrtine, da bi tim bivšeg igrača Mursije meč prelomio u posljednjoj četvrtini. Manje grešaka, bolje efikasnost i raznovrsnost u napadu bili su ključne stavke u pobjedi Obradoira na otvaranju sezone.

Utakmicu je okarakterisao loš šut obje ekipe za tri poena kao i dosta grešaka, međutim domaćin je mnogo bolje šutirao za dva, što je i napravilo razliku.

Nemanja Radović je odigrao jedan vrlo dobar meč upisavši 10 poena uz vrlo dobar šut iz igre i uhvativši 6 lopti.

Najefikasniji u ekipi Obradoira bio je Tomas sa 21, a pratio ga je Pustovoi sa 15 poena.

Kod gostiju najbolji je bio Blums sa 17, a Dragović je dodao 16 poena.

U sljedećem kolu Obradoiro ide u goste Valensiji Bojana Dubljevića.