Radović izgubio i drugi meč

Piše: Reprezentacija.me 972 pregleda Dodaj komentar

filip radovicCrnogorski stonoteniser Filip Radović poražen je danas od Rusa Vladimira Glazova 3:0 (13:11, 11:8 i 12:10), u meču drugog kola Evropskog prvenstva za osobe sa invaliditetom u italijanskom Linjanu.

Tim porazom, drugim u grupi, Radović je izgubio sve šanse da izbori plasman u osminu finala.

Radović, koji iako trinaestogodišnjak nastupa u seniorskoj konkurenciji, na startu takmičenja poražen je juče od Čeha Ivana Karabeka 3:0.

Crnogorski stonoteniser bio je danas blizu osvajanja prvog seta, vodio je 10:8 i imao dvije set lopte, ali nije uspio da ih realizuje.

Set loptu imao je i u trećem dijelu meča kod rezultata 10:9, ali je propustio priliku da dođe do seta.

Trener crnogorskog takmičara Čedomir Damjanović kazao je da je zadovoljan nastupom Radovića i da je za iznenađenje falilo i malo sportske sreće.

“Zadovoljan sam Filipovom igrom protiv veoma kvalitetnog Rusa. Nedostajalo mu je malo sportske sreće, ali je i na ovom takmičenju pokazao da je prava budućnost crnogorskog sporta”, kazao je Damjanović.

Radović će u posljednjem kolu sjutra igrati protiv Britanca Majkla Dejbela.