Radović bolji od Dubljevića, Valensija sa trećeg mjesta u plej-of

Piše: Ognjen 599 pregleda Dodaj komentar

U posljednjem kolu Endesa lige, Mursija našeg Nemanje Radovića savladala je Dubljevićevu Valensiju rezultatom 67-70.

Veliko iznenadjenje napravila je ekipa Mursija u meču koji za njih nije imao nikakvog značaja. Tokom većeg dijela utakmice Mursija je imala prednost, osim u trećoj četvrtini kada je Valensija sjajnom serijom došla do plus četiri. Međutim, odličnom odbranom u poslednjoj četvrtini, u kojoj su igrači Valensije postigli samo 14 poena, Mursija dolazi do pobjede.

U pobjedničkoj ekipi najbolji je bio Facundo Campazzo sa 17 poena i naš reprezentativac Nemanja Radović sa 15 poena i 6 skokova. U ekipi Valensije, kao i obično, najbolji je bio Bojan Dubljević sa 16 poena i 9 skokova.

Ovim porazom Valensija je pala na treće mjesto i u plej-ofu će se susresti sa ekipom Barselone. Mursija je već odavno izgubila sve šanse za mjesto u najboljih osam.