Radovan Radović i Nikola Anđelić bez druge runde kvalifikacija

Piše: Vladan 743 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski skijaši Radovan Radović i Nikola Anđelić nijesu uspjeli da se plasiraju u drugu rundu kvalifikacija u sprintu na deset kilometara na Svjetskom prvenstvu u nordijskom skijanju.

Radović je u Falunu kvalifikacionu trku završio na 58. mjestu, u vremenu 32 minuta i 27,1 sekundu. Anđelić je bio 61. sa rezultatom 37 minuta i 14,7 sekundi. U kvalifikacijama je nastupilo 67 takmičara, od kojih je 66 završilo trku.

Najbolje vrije ostvario je Bugarin Stanimir Belomažev (23:56,8). Plasman u narednu rundu kvalifikacija nijesu uspjele da izbore ni Marija i Jelena Bulatović u sprintu na pet kilometara. Marija Bulatović je kvalifikacionu trku završila na 27. mjestu u vremenu 16 minuta i 55 sekundi, dok je Jelena Bulatović bila 38. (19:38,2).

Prvu rundu kvalifikacija dobila je Kineskinja Čungsu Či (13:33,8). Prema propozicijama takmičenja, plasman u narednu rundu izborilo je deset najboljih iz kvalifikacija. Crnogorski skijaši danas su debitovali na šampionatima svijeta.