Radonjićev Bajern nemoćan protiv Žalgirisa! (VIDEO)

Piše: Ognjen 797 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Žalgirisa pobjedili su na svom parketu Bajern Minhen 85:79, u meču 26. kola Evrolige.

Domaći košarkaši od samog početka nametnuli su svoj ritam i posle relativno neizvjesne prve dionice meč praktično prelomili do kraja poluvremena na kojem su poveli 48:35.

Do kraja, prednost su uspjeli da održe, a kasno buđenje Bavaraca koji su posljednju četvrtinu dobili 26:16, ipak nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi litvanski tim.

U pobjedničkom timu, najefikasniji je bio Grigonis Marius sa 18 poena, pratio ga je Dejvis Brendon sa 16, dok je Leo Vesterman upisao 12 poena.

Sa druge strane, u Bajernu je Nihat Đedović postigao 17 poena, Vladimir Lučić postigao je 10 poena, dok je Nemanje Dangubić upisao svega 7 poena.

Ovom pobjedom Žalgiris je uhvatio priključak za timovima koji konkurišu za Top 8 ekipa Evrolige i trenutno je na 12. mjestu, dok je tim našeg Dejana Radonjića sada 11. sa skorom 12 pobjeda i 14 izgubljenih utakmica.