Radonjić: Nije lako pobijediti Belgiju na njihovom terenu

Piše: Ognjen 753 pregleda Dodaj komentar

Mlada fudbalska reprezentacija savladala je Belgiju u Luvenu sa 2:1, oživila šanse da se domogne Evropskog prvenstva, a selektor Mojaš Radonjić je istakao da model kako je ekipa igrala u prvom poluvremenu treba da bude prisutan i u budućnosti.

Prvo poluvrijeme smo odigrali mnogo dobro, upravo onako kako treba uvijek da igramo. Nažalost, protiv reprezentacije kakva je Belgija praktično je nemoguće igrati u takvom ritmu svih 90 minuta. Dok smo imali dovoljno snage dobro smo stajali, ali u drugom poluvremenu smo morali da se povučemo na svoju polovinu. Imali smo sjajnu priliku da postignemo i treći gol u prvom poluvremenu, dok smo u nastavku nekoliko puta dobro “izašli” sa loptom, ali nismo imali svježine u završnici da to iskoristimo”, rekao je Radonjić.

Sve u svemu, ovakvom trijumfu je teško naći mane.

U svakom slučaju, zadovoljan sam. Nije lako pobijediti ovakvog protivnika i to na njegovom terenu“, kazao je Radonjić.