Radomir Đalović: Moramo da odigramo borbeno i čvrsto, potrebni su nam navijači

Piše: Vladan 662 pregleda Dodaj komentar

Idealnu šansu da naprave iskorak u Evropi, ali i izađu iz prilično sumorne domaće fudbalske svakodnevice, fudbaleri Budućnosti imaju danas protiv skopskog Rabotničkog, u ravanšu 1. kola kvalifikacija za LE (19 sati).

Remi uz postignuti gol u Makedoniji (1:1) gurnuo je četu Miodraga Vukotića u prvi plan uoči revanša protiv favorizovanog rivala i omogućio joj da na svom stadionu –  „aktivno čeka”.

Jer, protivnik je taj koji treba da napadne prvi.

Ostvarili  smo dobar rezultat u prvoj utakmici, ali isto tako, rezultat koji obavezuje“, kaže napadač Budućnosti Radomir Đalović.

Vjerujemo da možemo do 2. kola, iako smo svjesni da nas čeka teška utakmica. Moramo da odigramo dobro, borbeno i čvrsto kao u Skoplju. Potrebni su nam i navijači, nadam se da će doći u velikom broj. Uz njih možemo do narednog kola“, ističe iskusni napadač.

Desni bek, mladi reprezentativac Momčilo Raspopović, vraća se u tim nakon suspenzije. Njegovo prisustvo, ali i povratak oporavljenog lijevog beka Rista Radunovića (od prvog minuta ili sa klupe),  trebalo bi da dodatno stabilizuje podgorički tim, koji je dobro odigrao 60 minuta u Skoplju, ali i patio u posljednjih pola sata.

Imali smo dodatnih devet dana nakon prve utakmice da se pripremimo, što nam mnogo znači. Svjesni smo, takođe, da igramo protiv jakog tima, koji ima naročito brze i opasne napadače“, dodaje Đalović.

Vukotić će izvršiti jednu promjenu u odnosu na prvi meč, odnosno dvije ako Radunović bude spreman. Ono što je sigurno,  Raspopović će zauzeti mjesto kraj desne aut linije, dok će Vušurović biti vraćen na svoju prirodnu poziciju, bliže napadu.

Podgoričani bi stoga trebalo da počnu u sastavu Dragojević, Raspopović, Vukčević, Mitrović, Seratlić (Radunović), Raičković, Hočko, Mirković, Vušurović, Pejaković, Đalović.

Meč pod Goricom počinje u 19 sati, a sudi Danac Jorgen Burčhardt. Pobjednik dvomeča u 2. kolu ide na belgijski Genk.