Radmilo Baranin peti u bacanju kugle na Evropskom prvenstvu

Piše: Vladan 669 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski atletičar Radmilo Baranin zauzeo je peto mjesto u bacanju kugle u kategoriji F34 (bacanje iz stolice) na Evropskom prvenstvu za osobe sa invaliditetom u Berlinu.

Baranin je najbolji hitac od 8,26 metra imao u posljednjoj, šestoj seriji.

Zlato je osvojio Tomaš Paulinski sa novim evropskim rekordom od 11 metara, srebro Francuz Tijeri Sibon (9,75), a bronzu Oleksandar Aleksijenko (8,56).

Baranin je bio peti i u bacanju koplja u spojenoj kategoriji F33-34 (bacanje iz stolice), sa 20,84 metara, što mu je lični rekord.

Prethodnih dana EP najbolji rezultat je ostvarila Marijana Goranović, koja je osvojila srebrnu medalju u bacanju kugle u kategoriji F 41 (osobe niskog rasta) sa hicem od 6,56 metara, što je njen najbolji rezultat u ovoj godini.

Maja Rajković zauzela je četvrto mjesto u bacanju koplja u kategoriji F 54 (bacanje iz stolice), sa novim ličnim rekordom iz četvrte serije – 10,76 metara.

Miloš Ranitović je zauzeo sedmo mjesto u skoku u dalj, u konkurenciji 12 takmičara, u, za njega, novoj kategoriji T13 (osobe sa smetnjama vida), umjesto dosadašnje T12. Skočio je 6,04 metra.

Danilo Gojković je u bacanju koplja u spojenoj kategoriji F33-34 (bacanje iz stolice) zauzeo 10. mjesto sa najboljim rezultatom u karijeri, od 18,73 metara.

Mirnes Ramović je bio posljednji u bacanju diska u kategoriji F11 (osobe bez vida) sa rezultatom koji je postavio u drugoj seriji, 26,83 metara, što mu je najbolji rezultat u karijeri.

U subotu će nastupiti Rajkovićeva i Ramović u bacanju kugle, dok će nastup crnogorskih takmičara u nedjelju zatvoriti Goranovićeva u bacanju diska.