Puče petarda na stadionu pod Goricom! (VIDEO)

Piše: Ognjen 975 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska fudbalska reprezentacija deklasirala je sa 5:0 selekciju Kazahstana u drugom susretu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo!

Naša selekcija upisala je prvi trijumf u Grupi E, ali i prvu pobjedu još od septembra prošle godine!

Pobjeda dobija više na značaju ako se u obzir uzme da su Kazahstanci u prvom koli “iščupali” bod Poljskoj.

Čak tri gola smo postigli nakon prekida a i odbrana je funkcionisala apsolutno besprekorno.

Golove za tim selektora Tumbakovića postigli su Žarko Tomašević, Nikola Vukčević, Stevan Jovetić, Fatos Bećiraj i Stefan Savić.

Poveli smo u 24. minutu kada je Jovetić centrirao sa lijeve strane, a Tomašević odlično skočio i glavom zatresao mrežu Kazahstana.

U 59. minutu Kojašević je centrirao a Vukčević sjajno skočio i preciznim udarcem glavom, od stative zatresao mrežu da bi samo 5 minuta kasnije Marušić uposlio Jovetu za treći gol na meču.

Devet minuta nakon toga lopta Simića za usamljenog Vešovića, koji je bio brži od golmana, asistirao za Bećiraja, a ovaj zakucao loptu u mrežu za ubjedljivih 4:0.

Krunu na večerašnji spektakl postavio je bedem Atletiko Madrida Stefan Savić. Centaršut Piksija Kojaševića i gol glavom Mojkovčanina.

Slavlje navijača moglo je da počne a trajalo je praktično i svih 90 minuta.

Ubjedljivi u E grupi bili su i fudbaleri Rumunije, koji su u Jerevanu savladali Jermeniju 5:0. Za 20 sati i 45 minuta zakazan je duel Poljske i Danske u Varšavi. Crna Gora će kvalifikacije nastaviti u utorak u Kopenhagenu duelom sa Danskom.