Prvi poraz univerzitetske selekcije u Kini

Piše: Ognjen 917 pregleda Dodaj komentar

Univerzitetska reprezentacija pretrpjela je prvi poraz na turniru u Kini – izabranici Zvezdana Mitrovića u trećem kolu u Šenženu su poraženi od selekcije Australije 76:54 (19:12, 22:12, 22:14, 13:16). ”Crveni” su nakon pobjeda protiv kineskog tima Guandong (75:54) i Srbije (85:84), u duelu protiv Australije bili u rezultatskom deficitu od prvog minuta, pa je protivnik koji je na poluvremenu vodio 41:24, zasluženo došao do pobjede. Na turniru slijede dva dana pauze, potom i drugi krug koji će biti odigran u gradu Šantu. Crna Gora u petak (13.45 sati) će igrati protiv Guandonga.

Nakon dvije pobjede na startu, izabranici Zvezdana Mitrovića pretrpjeli su prvi poraz na turniru u Kini koji se do 28. juna igra u gradovima Šenžen i Šantu – naša reprezentacija poražena je od selekcije Australije 76:54 (19:12, 22:12, 22:14, 13:16).  Crna Gora u prva dva kola savladala je kineski tim Guandong (75:54) i nakon produžetka selekciju Srbije(85:84).

Jedini igrač sa dvocifrenim učinkom u našoj selekciji bio je Radosav Spasojević sa 12 poena. U igru nije ulazio plejmejker Milutin Đukanović, koji je dobio udarac u duelu protiv Srbije, zbog čega je stručni štab odlučio da ga poštedi u okršaju protiv Australije.

Na turniru slijede dva dana pauze, potom i drugi krug koji će biti odigran u gradu Šantu. Crna Gora u petak (13.45 sati) će igrati protiv Guandonga.