Prvi poraz odbojkaša u Evropskoj ligi

Piše: Ognjen 774 pregleda Dodaj komentar

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore doživjela je prvi poraz u Evropskoj ligi. Rumunija je u Krajovi u utakmici trećeg vikenda Grupe A slavila sa 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 25:18).

Prvi set naš tim riješio je u svoju korist zahvaljujući boljoj završnici. Kod vođstva 20:19 napravili smo seriju 3:0 i tako stekli nedostižnu prednost, pa smo slavili sa 25:20.

U drugom setu jako loša igra naših, posebno u prvom dijelu, kada su Rumuni stekli ogromnih 14:6. To je bila nedostižna prednost, uspjeli smo samo da je smanjimo do kraja seta, pa su Rumuni slavili sa 25:20.

Treći set je bio neizvjestan sve do same završnice. Naš tim je vodio 20:17, ali napravili smo nekolike greške u napadu, Ćaćić je dva puta pogriješio, pa su se Rumuni vratili i izjednačili na 20:20.

Ćulafić je prekinuo seriju Rumuna, ali opet smo pali u igri, prijem je bio očajan, pa je domaća selekcija došla do prednosti od 24:21. Samo smo uspjeli da smanjimo na 24:22, Rumuni su u narednom napadu iskoristili drugu set loptu.

U četvrtom setu dominacija Rumuna od samog starta. Bolje je domaćin igrao u napadu, kao i u polju, tako da je sve vrijeme imao veliku prednost. Naši su uspjeli da naprave dobru seriju sredinom seta i sa 19:12 smanje na 19:16. Ipak, to je bilo sve što su naši uradili, Rumuni su slavili sa 25:18 i osvojili nova tri boda.

To je prvi poraz crnogorskih odbojkaša, koji su prvi vikend završili sa dva trijumfa protiv Poljske (3:2 i 3:1), dok su u drugom bili slobodni. Rumunija ima četiri pobjede i poraz.

Isti rivali sastaće se i sjutra u Krajovi u 19 sati i 30 minuta.