Ad image

Prvi poraz mladih košarkaša

sport
Piše: sport 738 pregleda Dodaj komentar

MladiKosarkasi8Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Turske 84:71 (24:16, 25:10, 19:22 i 16:23), u utakmici posljednjeg, petog kola B grupe Evropskog prvenstva u Talinu.

Crnogorski košarkaši su, nakon tri ubjedljiva trijumfa, doživjeli prvi poraz i takmičenje u grupi završili na drugom mjestu. Turska je, sa istim učinkom, plasman u drugu rundu izborila kao prvoplasirana.

Pobjednik duela odlučen je u drugoj četvrtini, nakon koje je Turska stekla prednost od 23 poena (49:26). Razlika je iznosila i 26 poena (55:49) u 23. minutu.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Vukota Pavić sa 25, Marko Mugoša je ubacio 15, Milija Miković 11, a poen manje Miloš Latković.

Sjutra je na šampionatu slobodan dan, a Crna Gora će u ponedjeljak, na startu novoformirane E grupe, igrati sa Litvanijom.