Prvi korak ka SP – Crna Gora deklasirala Grčku u “Verdeu”

Piše: Ognjen 747 pregleda Dodaj komentar
Ženska juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore večeras je savladala Grčku rezultatom 28:14 u dvorani Verde Kompleksa i tako ostavilia sjajan utisak na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
Iako su Grkinje dobro otvorile meč i povele sa 4:1, Crnogorke su se brzo vratile i preokrenule na 5:4 već u 10. minutu.
U nastavku, izabranice Tatjane Jeraminok uspjele su da pretrče omalene Grkinje i već u 20. minutu steknu 4 gola prenosti – 10:6.
Do kraja prvog dijela prednost je samo rasla do konačnih 15:7 poslije 30 minuta igre.
U nastavku, potpuna dominacija “crvenih” koje su poluvrijeme dobile sa 6 golova razlike za pobjedu rezultatom 28:14.
U nedjelju, naše djevojke igraće sa Švajcarskom, glavni meč za plasman na Svjetsko prvenstvo, čiji je domaćin Mađarska od 1. do 15. jula.
Meč počinje u 20 časova a postoji šansa da se ovom mladom timu priključi i kapitenka Tatjana Brnović.