Prvi ispit položen, još jedan ostao u septembarskom roku!

Piše: Reprezentacija.me 783 pregleda Dodaj komentar

Jovetić i drugovi su u Astani upisali vrlo bitna 3 boda, pobjedivši Kazakstan rezulatom 3:0 u okviru grupe E kvalifikacija za Mundijal.

Fudbaleri Crne Gore su nastavili sa sjajnom igrom koja je, što je najbitnije, propraćena pozitivnim rezultatima. Teško gostovanje, težak teren, gruba igra domaćih ali naši momci su se izdigli i bili jači od svega.

Prvijenac Vešovića i golovi Fatosa Bećiraja i Simića su bili dovoljni za miran san pred Rumuniju, te se postavlja pitanje može li Crna Gora da postigne manje od 3 gola na nekoj utakmici? Naravno, našalićemo se, imali smo više od igre i jasno se moglo vidjeti i večeras na Astana Areni koliko je naša ekipa talentovanija od Kazakstanaca.

Brilijantna igra, sjajna postavka i motivacija Ljubiše Tumbakovića, genijalni refleksi Petkovića kada je to trebalo, saradnja  štopera sa Điđom i Nešom i naravno supertalentovani napad u fantastičnoj formi ne samo da su nam donijeli pobjedu protiv Kazakstana, nego ulivaju svim ljubiteljima crngorskog fudbala sigurnost i nadu da se u oktobru možemo naći u baražu.

Sada je na redu Rumunija, gdje bi se pobjedom opasno približili baražu, obzirom da onda slijede preostala dva kola u oktobru – protiv Danske kući i protiv Poljske u gostima.

Reuters

Bolje smo otvorili utakmicu od domaćina i dominirali u prvih 15 minuta. U tim momentima imali smo dvije prilike, Jovetić je u 7′ minutu pokupio “ničiju” loptu ali je njegov šut odbranio Loria, a u 12′ je Beća izblokirao protivnički štoper nakon lucidnog pasa Jovetića.

Onda su se probudili domaći, počeli da igraju vrlo oštro sa puno trčanja i presinga tako da naši nijesu uspijevali da povrate dominaciju na sredini terena, međutim Kazakstan nije mogao da realizuje dominaciju nekom konkretnijom šansom.

Onda, šok za domaću publiku! Igrao se 31. minut , asistencija Jovetića za fudbalera Rijeke, koji je potom pobjegao jednom igraču rivala i prebacio Loriju. Efektan pogodak našeg krila i prvijenac u reprezentativnom dresu!

Reuters

Desetak minuta nakon gola, Kazakstan pogađa prečku, šutirao je Kuat. Ništa se bitno nije desilo do pauze, sem pokušaja Jovetića iz slobodnjaka sa 30 metara koji je odbranio Loria.

U drugom poluvremenu Crna Gora je postavila stvari na svoje mjesto. Sigurnost na sredini terena, posjed lopte, i fantastična komunikacija i maštovitost u napadu donijela je željeni rezultat.

U 53′ Bećiraj postiže gol glavom, nakon prekida koji je maestralno izveo fantazista Partizana Marko Janković. Ponovo ga dajemo iz prekida protiv Kazakstanaca.

Samo deset minuta kasnije, sve preslikano, samo što je na “dugu” Jankovića sjajno odreagovao Simić za 3:0!

Reuters

Tumba je zamijenio Jovetu i Kosovića, ne samo da ih odmori nego da bi ih sačuvao i od mogućih kartona.

Reuters

Jalovi su bili pokušaji Kazakstana da postigne gol, a kamoli da se vrati u meč.

U 86′ Stefan Mugoša pogađa prečku nakon sjajnog prodora i driblinga Ivanića…šteta.

Janković je u nadoknadi imao sjajnu priliku da postigne 4. gol i da kruniše sjajnu partiju, ali nije uspjeo da lobuje golmana domaćih.

Reuters

Crna Gora se ovom pobjedom dolazi do skora od 13 bodova na 7 utakmica na kojima su postigli 17 golova a primili 7 – sve to za drugo mjesto u grupi.

Večeras u našoj grupi još igraju Rumunija-Jermenija i Danska-Poljska.

fifa.com

Za 3 dana u 20:45 Crna Gora će dočekati reprezentaciju Rumunije pod Goricom u osmom meču grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.