Prvenstvo je sada totalno otvoreno – Budućnost na minus četiri!

Piše: Ognjen 775 pregleda Dodaj komentar
Radomir Đalović / Foto - Foto: Boris Pejović / Vijesti

Fudbaleri Sutjeske savladali su Mladost u Nikšiću u derbiju 29. kola Telekom Prve crnogorske fudbalske lige, što je iskoristila Budućnost.  Minimalac Bokelja protiv Rudara, pobjede Petrovca i Zete, Lovćen na Cetinju ispustio 2:0.

Sutjeska je ostala u igri za Evropu, a takođe je zakuvala borbu za titulu. Budućnost ima priliku da pobjedom protiv Mornara priđe lideru na četiri boda.

U prvom dijelu u Nikšiću publika nije uživala u fudbalu. Viđena je samo jedna sto odstotna šansa, koju je u finišu propustila Sutjeska. Ipak, u nastavku je bilo dosta uzbuđenja, a ono što je najvažnije pala su tri gola.

Mladost je povela u 57. minutu, strijelac je bio Raičević. Ipak, Sutjeska je zaigrala znatno bolje nakon toga i zasluženo preko Kordića i Zarubice došla do potpunog preokreta.

Fudbaleri Budućnosti iskoristili su poraz lidera i prišli su na samo četiri boda zaostatka. Tim Mikija Vukotića je u posljednjem meču ove runde savladao Mornar. Jedini gol na meču dao je Đalović četiri minuta prije kraja!

Sutjeska se nadala da će Bokelj popustiti, ali Kotorani su na svom terenu minimalnim rezultatom savladali Rudar. Pobjedonosni gol za domaći tim postigao je Đenić.

Zakuvalo se i u borbi za opstanak. Petrovac je savladao Dečić u gostima sa 2:1, dok je Zeta istim rezultatom došla do tri boda u gostima protiv Grblja.

Na pragu važnog trijumfa bio je Lovćen, ali Cetinjani su protiv Iskre ispustili 2:0.