Prva pobjeda rukometašica na Svjetskom prvenstvu

Piše: Vladan 834 pregleda Dodaj komentar

Nakon remija sa Srbijom crnogorske rukometašice su upisale prvi trijumf na Svjetskom prvenstvu.

“Lavice” su opravdale ulogu favorita u duelu sa Japanom (29:23), koji je 40 minuta bio dobar protivnik izabranicama Dragana Adžića.

Ipak, presudio je kvalitet koji je apsolutno na strani Crne Gore, ali i dobra igra u odbrani u drugoj polovini drugog poluvremena, kada Japanke više od 11 minuta nisu postigle pogodak.

Najefikasnija je u pobjedničkom timu bila je Jovanka Radičević sa 10 golova, dok je Katarina Bulatović postigla osam pogodaka.

Jui Sunami sa devet golova je predvodila Japanke.

Naredni meč Crna Gora igra u utorak, a protivnik je Mađarska (18.30 časova).

Japan – Crna Gora 23:29 (15:17)

Japan: FUDŽIMA (dvije odbrane), Kametani (sedam odbrana i sedmerac), HONDA, Tanaka, Išino, K. JOKOŠIMA, Fudži 2, A. Jokošima, SUNAMI 9 (3), Arihama, Tanabe, IŠITATE 3, HARA 3, Kavamura, Nagata, MACUMURA 6.

Crna Gora: RAJČIĆ (jedan sedmerac), Hasanić (jedan sedmerac), Barjaktarović (11 odbrana), B. Pavićević 1, RADIČEVIĆ 10, JOVANOVIĆ 4, Jauković 1 (1), I. Pavićević, Klikovac, LAZOVIĆ 1, BULATOVIĆ 8 (4), Ramusović, MEHMEDOVIĆ 2, Despotović, RAIČEVIĆ 2, Grbić.