Promjena trenera donijela pobjedu Budućnosti, Sutjeska remizirala protiv Grblja

Piše: Rajko 696 pregleda Dodaj komentar

Danas se na fudbalskim terenima širom Crne Gore odigravalo 33. kolo Telekom 1. CFL.

Na stadionu pod Goricom fudbaleri Budućnosti su nakon četiri vezana remija konačno upisali pobjedu.

Slavili su domaćini protiv davno otpisanog Dečića rezultatom 3:1.

Budućnost je u prvom poluvremenu osigurala pobjedu i to golovima Damjanovića u 10. minutu i Tučeviča u 35. i 42. minutu.

Gol za Dečić postigao je Radivoje Golubović u 60. minutu.

U ne baš zanimljivom meču i bez rezultatskog značaja za “plave” tim Nikole Rakojevića nije bio na nivou igara iz većeg dijela sezone, pa je upisao sedmi remi u sezoni.

U prvih 45 minuta meča nije bilo većih uzbuđenja a mreže su mirovale, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme utakmice na  Gradskom stadionu u Nikšiću bilo je sadržajnije i zanimljivije, a viđen je i po jedan gol na obje strane. Već nakon pet minuta igre, igrač gostiju Dragan Grivić uspio je iskoristiti priliku za gol, čime je donio prednost svojoj ekipi.

Ipak, deset minuta prije kraja susreta Branislav Janković je nakon centaršuta Miloša Vučića uspio da se upiše u strijelce i tako poravna rezultat.

Grbalj je meč završo sa 10 igrača pošto je u 83. minutu Grivić dobio crveni karton.

Zeta je profitirala u ovoj rundi, pošto je savladala Petrovac sa 3:1 i preskočila Grbalj na četvrtoj poziciji.

Golove za ekipu iz Golubovaca postigli su Nikola Krstović u 9. minutu, Pjeter Ljujđuraj u 64. i Aldin Adžović u sudijskoj nadoknadi. Za ekipu Petrovca gol je postigao Benjamin Kacić sa bijele tačke u 69. minutu.

Rudar je kao gost slavio protiv Koma na Zlatici rezultatom 2:0 i zadržao šanse za izlazak na evropsku scenu.

Mitrović i Bošnjak su bili strijelci za Pljevljake.

Duel između Iskre i Mladosti okončan je neriješeno 1:1.

Na kraju meča se ispostavilo da je konačan rezultat postavljen već nakon šest minuta igre pošto je Iskra povela u 3. minutu golom Krstovića a ovogodišnji finalista Kupa je izjednačio u 6. minutu preko Pavlovića.