Prokletstvo mjeseca juna je skinuto, Jermenija kapitulirala pod Goricom! (FOTO)

Piše: Reprezentacija.me 1.2k pregleda Dodaj komentar

Izvanredna partija naših reprezentativaca krunisana je sa 3 boda i povratkom na drugu poziciju grupe E, a pao je i jubilarni 100. pogodak crnogorske reprezentacije! Pravi spektakl za sve iskrene ljubitelje fudbala!

Selektor Ljubiša Tumbaković izveo je sledećih 11 reprezentativaca na teren:

Petković – Marušić, Savić, Simić, Tomašević – Kosović, Vukčević – Janković, Jovović, Jovetić – Bećiraj.

Mirko Vučinić ostao je na klupi dok je Marko Baša odbio status rezervnog igrača te je meč pratio sa tribina.

Za Jermeniju su od starta nastupili:

Beglarjan – Mkojan, Voskanijan, Andonijan, Dabgašjan – Mhitarjan, Grigorjan – Hovhanisjan, Pizeli, Ozbiliz – Korjan.

Publika se nije ni smjestila kako treba a Fatos Bećiraj je zatresao mrežu Jermena! Sjajan prodor Jovovića, zavrnuo je u sredinu a Fatos rutinski sproveo loptu iza leđa golmana Beglarjana za 1:0!

Uslijedilo je blago povlačenje naše ekipe, dozvolili smo Jermenima da igraju fudbal, te stvore nekoliko ozbiljnih prilika, međutim, rezultat je ostao nepromijenjen.

Grč u kojem su se nakon vođstva našli izabranici selektora Tumbakovića, potpuno je nestao drugim pogotkom u 28. minutu. Stevan Jovetić je po ko zna koji put demonstrirao klasu, strašnom fintom izbacio pola jermenske ekipe i sa ivice šesnaesterca, ljevicom matirao Beglarjana! Crna Gora 2:0 Jermenija!

Od tog momenta mogli smo samo da uživamo u fudbalu koji je prikazivala naša reprezentacija. Sredina terena, predvođena tandemom Kosović-Janković, postala je pravi melem za oči svim Crnogorcima. Mlađani majstori beogradskog Partizana zavladali su ovim dijelom terena, kontrolisali tempo igre, uz pomoć večeras nezadrživih Stevana i Fatosa stvarali šanse, pa se u 45. minutu zatresla i stativa nakon strašnog šuta Bećiraja. Ipak, na odmor se otišlo sa 2:0.

Nisu naši reprezentativci dozvolili da se ponovi scenario iz Jerevana. Od starta drugog poluvremena sručili su se svom silom na gol Jermena kao da je rezultat 0:0 i to je pristup koji svi želimo da vidimo. Već u 49. minutu Jovetić otima loptu Beglarjanu blizu korner zastavice ali ne uspijeva da pronađe Bećiraja u srcu šesnaesterca.

A onda… 54. minut, Jovetić vuče loptu nekoliko desetina metara, dolazi na ivicu kaznenog prostora, namješta loptu na desnu i, u maniru velikog majstora kakav Joveta jeste, fantastično pogađa za 3:0! Beglarjan je svojom paradom samo uljepšao pogodak večerašnjeg kapitena Crne Gore! Ujedno, bio je ovo i 100. pogodak crnogorske reprezentacije u svim takmičenjima.

Paralelno sa ovim susretom, igran je i meč između Poljske i Rumunije sa kojeg smo čuli samo lijepe vijesti. Ubjedljiv trijumf Poljaka udaljio je Rumune od druge pozicije u grupi i, za sada, ostavio nas u borbi samo sa ekipom Danske.

Napad je blistao, ali valja reći da je i odbrana funkcionisala odlično. Jermeni su djelovali impotentno, bezidejno, nemoćno. Ozbiljnu šansu imao je samo kapiten Mkitarijan u 69. minutu ali je bio neprecizan sa nekih 7-8 metara.

71. minut donio je i prvu izmjenu u našim redovima. Aleksandar Šćekić zamijenio je Điđa Vukčevića, a u 75. Emrah Klimenta mijenja Tomaševića.

Fudbal naše reprezentacije bio je pravi ples. Igralo se sa dosta atraktivnih poteza, ali ono što je Stevan Jovetić uradio u 82. minutu ostaće da se prepričava. Proradio je Marko van Basten u Stevanu koji je na sjajan centaršut Bećiraja odreagovao nevjerovatnim makazicama kojima je krunisao svoj hat-trick i upisao 23. pogodak za nacionalnu selekciju! Velikih 4:0 pod Goricom!

U 84. minutu, izašao je večeras sjajni Vladimir Jovović, a zamijenio ga je debitant Sead Hakšabanović.

U 89. minutu, previd pomoćnog sudije. Korjan se očigledno nalazio u ofsajdu, ali pomoćnik nije podigao zastavicu pa je “devetka” Jermena smanjio rezultat na 4:1, slobodno možemo reći nezasluženo.

To je ujedno bio i konačan rezultat meča. 4:1, drugo mjesto u grupi, sjajna igra, pregršt šansi, prvi hat-trick jednog našeg igrača za reprezentaciju ikada, 100. gol nacionalne selekcije, ukratko – SPEKTAKL!

Čestitke igračima i stručnom štabu koji sada idu na zaslužen odmor, sve do 1. septembra i gostovanja Kazahstanu!