Prekinuta serija poraza u Evropi – Budućnost pobijedila Ređo Emiliju!

Piše: Vladan 740 pregleda Dodaj komentar

Nakon tri kola u ABA ligi, košarkaši Budućnost Volija večeras su startovali u novoj sezoni Eurokupa.

Izabranici Aleksandra Džikića pobijedili su u “Morači”, u prvom kolu evropskom takmičenja, italijansku ekipu Ređo Emiliju rezultatom 82:74.

Podgorički tim je prekinuo crnu seriju poraza u drugom po jačini takmičenju u Evropi, pošto su prošle sezone imali skor 0-8.

Budućnost je odlično počela, povela 10-0. Gosti su sjajnom igrom na početku druge četvrtine stigli do prvog izjednačenja na meču (29:29), da bi trojkom Musinija, minut prije kraja poluvremena, poveli 41:38.

„Plavi“ su u drugom poluvremenu držali priključak, nakon dvije vezane trojke, Šehovića i Ivanovića, stigli do izjednačenja 53:53, a 6:50 minuta prije kraja, trojkom Starovlaha i poveli 66:65. Bio je to početak serije 10:0, u kojoj je Budućnost odigrala izuzetnu odbranu, kojom je stekla osam poena prednosti – 73:65, pa 75:67… Pet minuta gosti nisu postigli koš iz igre, pogodili su u tom periodu samo tri od četiri bacanja. Sve dileme riješio je Gibson, trojkom za 78:68, minut i 56 sekundi prije kraja.

Najzaslužniji za pobjedu bili su Kyle Gibson sa 16, Nikola Ivanović 15, dok je Gordić imao 12 poena, 6 skokova i 9 asistencija. Kod gostiju, jedini dvocifreni bio je Della Valle sa 18 poena.

“Plavi” igraju u grupi B, sa turskim Galatasarajem, litvanskim Litkabelsom, izraelskim Hapoelom, njemačkim Bajernom.

U drugom kolu, Budućnost Voli gostuje Hapoelu iz Jerusalima, 17. oktobra.