Prečka Jovetića, Falkao vodio Monako do nove pobjede

Piše: Ognjen 634 pregleda Dodaj komentar
Foto - AS Monaco

Fudbaleri Monaka ubjedljivo su slavili protiv Starzbura pred domaćim navijačima, u meču šestog kola francuskog šampionata – 3:0 (1:0). Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić prvi put se našao u startnoj postavi Monaka.

Golove za ‘Kneževe’ postigli su Roni Lopes u 44. i Radamel Falkao u 51. i 67. minutu.

Gosti su do finiša prvog poluvremena odolijevali napadima domaćina, kada je vođstvo Monaku donio Lopes na asistenciju Falkaa.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi sjajni ‘El Tigre’ poslije assisencije upisao i dva gola na ovom meču.

To je bio njegov deveti pogodak poslije šest kola i nalazi se na vodećoj poziciji liste strijelaca.

Naš reprezentativac Stevan Jovetić prvi put se našao u startnoj postavi Monaka i igrao je do 60. minuta. Mogao je da se upiše upiše u listu strijelaca, ali je njegov lob sa 20-ak metara zaustavila prečka.

Monako poslije pobjede nad Strazburom ima 15 bodova, koliko ima i PSŽ, koji u nedjelju dočekuje Olimpik Lion.

Strazbur je upisao i treći uzastupni poraz i nalazi se na pretposljednjem mjestu tabele sa samo četiri boda