Poruka svima ko je šampion!

Piše: Ognjen 694 pregleda Dodaj komentar

Prekid serije nepobjedivosti nije ostavio traga na rukometašicama Budućnosti, jer su osam dana nakon poraza u Đeru savladale Vardar sa čak 31:19 i poslale poruku Evropi da će i ove sezone biti glavni favorit za osvajanje titule.

Prvak Evrope se na startu mučio u napadu, baš kao i osam dana ranije u Mađarskoj.

Makedonski šampion je poveo 1:0 i 2:1, a onda je krenula furija u režiji Marte Žderić – hrvatska golmanka je branila bukvalno sve i dala krila saigračicama, koje su bušile mrežu Ine Susljine kako su htjele.

Ređali su se golovi Milene Raičević, Katarine Bulatović, Dragane Dvijić (dva), Neli Irman i na kraju još dva Kristine Neagu, uključujući i bombu za okončanje serije 7:0 i praktično nedostižnih 8:2 u 17. minutu.

Skopski tim se vratio dva puta na minus tri (8:5, 9:6), ali je u finišu poluvremena brzo opet stigla do šest razlike, a u posljednjem minutu i do osam – nakon još jednog projektila Neagu lopta je pogodila prečku i od leđa Amandin Lejno se odbila u mrežu, da bi Majda Mehmedović povisila na 16:8.

Moglo je da bude i plus devet na poluvremenu, ali je Jovanka Radičević ukrala loptu nakon pasa Raičevićeve i onemogućila Budućnost da postigne tri pogotka za 50 sekundi.

Već poslije 27 sekundi nastavka je dostignuto tih 17:8 preko Bulatovićeve, ali je njena alternativa na mjestu desnog beka u crnogorskoj reprezentaciji pogurala Vardar – Andrea Klikovac je dala dva gola, iznudila svoj drugi sedmerac, a i pravovremenom asistencijom omogućila Jovanki Radičević da i ona izbori penal i iskjučenje Biljane Pavićević, da bi seriju 5:0 za 17:13 zaključila Siraba Dembele.

Podgoričanke su konačno umjesto prečke i stative (dva puta Raičevićeva, jednom Neagu) počele da pogađaju mrežu, pa tim za koji se ponekad ne zna da li ga vodi Jan Pitlik ili Indira Kastratović dugo nije mogao da priđe na manje od četiri gola razlike.

Imale su nekoliko šansi, ali nisu uspjele, Marta Žderić je ponovo spustila „rampu”, istim stilom je nastavila i Ljubica Nenezić, pa je uslijedio novi šamar za gošće – osam vezanih pogodaka za rekordnih i konačnih plus 12 (31:19).

Najefikasnija je bila Cvijićeva sa sedam golova, Bulatovićeva je dala šest, Neagu pet…

Žderićeva je bila igračica utakmice, jer je zaustavila 18 šuteva i sedmerac, dok je kod gošći najbolja bila Klikovac sa četiri pogotka. Efikasnija je bila Maja Sokač, ali je svih pet puta mrežu tresla iz sedmeraca.

U Ligi šampiona su sada tri sedmice pauze, a „plave” naredni meč igraju 7. februara, kada gostuju Midtjilandu. Pobjedom bi i teoretski obezbijedile plasman u četvrtfinale.

Budućnost – Vardar 31:19 (16:8)

Podgorica – SC „Morača”. Gledalaca: 4.500. Sudije: Šarlot i Žili Bonaventura (Francuska). Sedmerci: Budućnost 2 (1), Vardar 7 (6). Isključenja: Budućnost 10, Vardar 6 minuta.

Budućnost: ŽDERIĆ (18 odbrana i sedmerac), Nenezić (dvije odbrane), Pletikosić, I. Pavićević, NEAGU 5, Jauković 3, IRMAN 2, Kovačević, Malović 1, BULATOVIĆ 6, Ramusović, CVIJIĆ 7, MEHMEDOVIĆ 2, B. Pavićević 2, Ahruk, RAIČEVIĆ 3 (1).

Vardar: Petkovska (jedna odbrana), Lejno (četiri odbrane), SUSLJINA (sedam odbrana i sedmerac), RADIČEVIĆ 1, Klikovac 4, Damjanović 2, LAZOVIĆ, DEMBELE 2, Sokač 5 (5), ALTHAUS, PENEZIĆ 3, Černoivanjenka, LEKIĆ 2 (1), Ristovska, Grbić.