Poraz u Đeru u posljednjem meču u ovoj godini

Piše: Ognjen 271 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti poražene su u Đeru 34:29 (18:16) u utakmici devetog kola DELO EHF Lige šampiona. Bio je to posljednji meč u 2020. godini za naše šampionke, koje pauzu u elitnom takmičenju koja slijedi zbog Evropskog prvenstva u Danskoj dočekuju sa učinkom od dvije pobjede, remijem i četiri poraza. Mađarski tim koji je prvi favorit za osvajanje trofeja ostvario je šestu pobjedu, a ima i dva remija.

Andrea Lekić je bila najefikasnija u našem timu sa 11 golova, dok je Jovanka Radičević pet puta zatresla protivničku mrežu.

U pobjedničkom timu najbolja je bila Stine Oftedal sa 10 golova, dok je Estel Nze Minko upisala devet.

U duelu petostrukog i dvostrukog šampiona Evrope koji su bili oslabljeni neigranjem nekoliko važnih igračica (u našem timu nije bilo Tatjane Brnović i Alison Pino, mađarski tim na raspolaganju je imao samo 11 igračica), „plave“ su odigrale na visokom nivou do samog finiša prvog poluvremena.

Budućnost je tako u dva navrata imala i tri gola prednosti – u 14. minutu nakon što je pogodila Grbić, te pet minuta kasnije, kada je Radičević treći put zatresla mrežu protivnika za 13:10.

Posljednji put, izabranice Dragana Adžića bile su u vođstvu u 27. minutu kada je Lekić pogodila za 15:16, nakon čega je mađarski tim do poluvremena postigao tri vezana gola – Nze Minko, te dva Oftedal za vođstvo (18:16) na velikom odmoru.

I početak drugog poluvremena pripao je domaćinu koji je predvođen Oftedal, koja je u 35. minutu svojim sedmim golom, zaključila seriju 8:1, došao do nedostižnih šest golova viška (23:17).

Do kraja meča jedina dilema bila je konačna razlika kojom će Đer doći do nove pobjede.

ĐER – BUDUĆNOST 34:29 (18:16)

ĐER – Dvorana „Audi arena“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Antić, Jakovljević (Srbija). Sedmerci: Đer 3 (2), Budućnost 3 (2). Isključenja: Đer 2, Budućnost 8 minuta. Crveni karton: Vukčević (Budućnost) 3×2 minuta u 54. minutu.

ĐER: Glozer (jedna odbrana i sedmerac), Lejno (šest odbrana), Edviž 1, Bratset 2, Hansen 3, Oftedal 10 (1), Amorim Taleska, Lukač 5, Kurtović 3 (1), Nze Minko 9, Faluvegi 1.

BUDUĆNOST: Atingre, Arenhart (sedam odbrana), Radičević 5, Popović, Džaferović 1, Novović, Marsenić, Maslova 2, Ramusović 3, Lekić 11 (2), Mehmedović 2, Kadović 1, Grbić 2, Vukčević 2.