Poraz rukometašica od Marine Rajčić i Meca

Piše: Vladan 780 pregleda Dodaj komentar

Drugo gostovanje, drugi poraz rukometašica Lige šampiona – najmlađi tim u Ligi šampiona je poražen od Meca u Francuskoj sa 27:23.

Podgoričanke su bile u igri do finiša prvog poluvremena, na 9:8 su imale dva napada da povedu dva razlike, ali nisu uspjele.

To kao da ih je potpuno poremetilo, jer su dopustile rivalu da serijom 11:2 od 26. do 38. minuta preokrene na 19:11 i riješi pitanje pobjednika.

Tim Dragana Adžića je prišao na 24:21 u 56. minutu, pojavila se nada da je moguće da se stigne do boda, ali je presudilo neiskustvo, jer je Tatjana Brnović grubim faulom zaslužila isključenje.

Francuskinje su to iskoristile i mirno privele meč kraju.

Kristina Laslo je bila najefikasnija sa sedam golova, ali je svih sedam dala iz sedmeraca, po četiri puta su mrežu tresle Itana Grbić i Đurđina Jauković, tri Đurđina Malović, dva Ramusovićeva, a po jednom Raičevićeva, Pavićevićeva i Dijana Ujkić.

Na golu domačih je blistala Marina Rajčić, koja je odbranila 13 šuteva i sedmerac, a posebno impresivna je bila na startu meča, kada je zaustavila zicere Eme Ramusović i Ivone Pavićević, penal Milene Raičević… U 12. minutu je tek treći put vadila loptu iz mreže, a do tada je imala čak sedam odbrana.

Fenomenalna je bila i Slovenka Ana Gros sa 10 pogodaka.

Mec – Budućnost 27:23 (13:10)

Mec – „Arena Mec”. Gledalaca: 4.266. Sudije: Horvat i Marton (Mađarska). Sedmerci: Mec 6 (3), Budućnost 8 (7). Isključenja: Mec 4, Budućnost 8 minuta.

Mec: Rajčić (13 odbrana i sedmerac), Dos Reiš, Edviž, Gros 10 (1), Zadi 2 (1), Flip, Nokandi, Uet 6 (1), Landre, O. Kanor 1, Kifer, Smits 7, Sajka, Mobon, Lusijano 1.

Budućnost: Zokebi de paula (sedam odbrana i dva sedmerca), Batinović, Ujkić 1, Jauković 4, Pletikosić, Laslo 7 (7), Godeč, Malović 3, Premović, Brnović, Pavićević 1, Ramusović 2, Raičević 1, Grbić 4.