Poraz rukometašica Crne Gore za kraj od Brazila

Piše: Reprezentacija.me 819 pregleda Dodaj komentar

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Brazila 29:23 (12:10), u utakmici posljednjeg, petog kola A grupe olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru.

Crnogorske rukometašice bez bodova završile su nastup na Igrama, a prije Brazila izgubile su od Španije 25:19, Angole 27:25, Rumunije 25:21 i Norveške 28:19. Domaćin Igara ranije je obezbijedio plasman u četvrtfinale, a danas je upisao četvrti trijumf i kao prvoplasirani završio takmičenje u grupi.

Najefikasnija u brazilskoj selekciji bila je Paula Ana Belo sa šest, dok je gol manje postigla Aleksandra Martinez. U selekciji Crne Gore, Biljana Pavićević bila je najefikasnija sa šest golova, dok su po četiri upisale Majda Mehmedović, Katarina Bulatović i Jovanka Radičević

U ostalim mečevima A grupe, za 21 sat i 40 minuta zakazan je duel Norveške i Rumunije, dok će se 50 minuta kasnije sastati Španija i Angola.