Poraz rukometašica Crne Gore od Danske za kraj grupne faze

Piše: Rajko 723 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore danas su završile drugu fazu Evropskog prvenstva, utakmicom protiv Danske

Izabranice Pera Johansona jurile su pobjedu koja je garantovala makar treće mjesto u grupi i time borbu za poziciju broj 5 u Evropi i ostavljala našu selekciju u igri za polufinale.

Ipak, Dankinje su danas bile bolje od naših lavica 24-23.

Loša igra naše reprezentacije na samom startu meča i uopšte u prvom poluvremenu uslovila je takav ritam da su naše lavice tokom čitavog meča morale juriti rezultat.

Povele su Dankinje odmah na početku meča sa 4-0 i u ritmu održavale stečenu prednost do poluvremena koje je završeno rezultatom 15-11.

Na tri minuta do kraja meča imali smo egal rezultat i bod u džepu koji nam je garantovao treće mjesto u grupi i priliku za borbu za 5. mjesto na šampionatu. Đina Jauković je pogodila za 23-23.

Ipak do samog kraja bilo je tvrdo i neizvjesno. Meč je odlučila jedna lopta.

Priliku za izjednačenje imala je Milena Raičević ali je golmanka Danske odbranila.

Najbolja u našem timu večeras je bila Jovanka Radičević sa sedam golova, Milena Raičević je postigla šest a Đina Juković je pogodila mrežu četiri puta.

U selekciji Danske Hansen je bila precizna šest puta a Voler je postigla četiri pogotka.
Meč je obilježila i golmanka Danske, Sandra Toft, koja je odbranila čak 17 šuteva naših lavica.