Poraz od Vardara u ”Morači”

Piše: Ognjen 776 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti porazom su zaključile glavnu rundu Lige šampiona – izabranice Dragana Adžića u posljednjem, šestom kolu poražene su od Vardara 30:25 (15:12), ali su u prošlom kolu osigurale plasman među osam najboljih, pa drugi poraz od makedonskog tima u glavnoj rundi nije uticao na rezultat. U duelu koji nije imao rezultatski značaj jer je bilo poznato da će Budućnost sa četvrte, a Vardar sa prve pozicije u četvrtfinale, ”plave” su pružile odličan otpor jednom od glavnih favorita za osvajanje trofeja, na početku drugog poluvremena su došle do izjednačenja, ali je u preostalom dijelu meča do izražaja došao kvalitet protivnika koji je u dosadašnjem dijelu sezone doživio samo jedan poraz i to u gostima od Meca. Budućnost će u četvrtfinalu igrati protiv Đera, koji je pobjedom (34:25) protiv Krima, osigurao prvu poziciju u grupi. Prvi meč na programu je 7. aprila u Podgorici, a revanš je sedam dana kasnije u Mađarskoj.

Milena Raičević je bila najefikasnija sa deset golova, dok je Darli Zokebi de Paula meč završila sa 12 odbrana.

Na drugoj strani sjajna je bila Andrea Penezić sa deset pogodaka.

Nakon tri minimalna vođstva Vardara (1:0, 2:1, 3:2), Jauković i Brnović donijele su preokret (4:3) u 5. minutu.

Vardar se vratio golovima Lazović, ali je Budućnost držala priključak i izjednačila u 15. minutu, kada je Raičević postigla treći gol i to u napadu sa igračicom manje (8:8).

Lakraber iz sedmerca i Hmirova donijele su timu iz Skoplja dva gola viška u 18. minutu (10:8).

”Plave” su serijom 3:1 koju je četvrtim golom zaključila Raičević došle do izjednačenja (11:11) u 22. minutu, nakon čega je uslijedio pad u igri.

U periodu od 22. do 30. minuta, izabranice Dragana Adžića nijesu zatresle mrežu protivnika, Premović i Raičević promašile su sedmerce, a makedonski tim sa dva gola Penezić, po jednim Lakreber i Hmirove došao do četiri gola viška (15:11).

Konačan rezultat prvog poluvremena svojim petim pogotkom postavila je Raičević – 12:15.

Ujkić, Raičević i Brnović donijele su izjednačenje na početku nastavaka (15:15), a rezultat je bio izjednačen i u 35. minutu nakon što je treći gol postigla Premović (16:16).

Tada je do izražaja došao kvalitet jednog od glavnih favorita za osvajanje trofeja – Vardar je u narednih 10 minuta napravio seriju 8:3 predvođen sjajnom Penezićevom, pa je u 45. minutu stigao do ispostavilo se, nedostižnih pet golova viška (24:19) koje je sačuvao do kraja meča.

BUDUĆNOST – VARDAR 25:30 (12:15)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 1. 900. Sudije: Bruner, Salah (Švajcarska). Sedmerci: Budućnost 8 (4), Vardar 5 (5). Isključenja: Budućnost 14, Vardar 12 minuta.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (12 odbrana), Batinović, Babović, UJKIĆ 4, Konatar, JAUKOVIĆ 3, PLETIKOSIĆ, Laslo 2 (1), Godeč, Malović, Premović 4 (3), BRNOVIĆ 2, Pavićević, RAIČEVIĆ 10, GRBIĆ.

VARDAR: LEJNO (dvije odbrane), Susljina (osam odbrana i dva sedmerca), RADIČEVIĆ 4, Klikovac, Sazdovska, KUZNJECOVA 1, Bajramoska, LAZOVIĆ 2, PENEZIĆ 10, Keramičieva, Čanađija, Lakraber 7 (5), HMIROVA 5, CVIJIĆ 1, Petrović, Ritovska.