Poraz od Letonije, Crna Gora nije uspjela da se plasira u Prvu grupu

Piše: Reprezentacija.me 876 pregleda Dodaj komentar

danica-krstajic-danka-kovinicFed kup reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u Prvu grupu Evro-Afričke zone – naše najbolje teniserke su u plej-ofu poražene 2:1 od Letonije, koja zajedno sa Tunisom ide u viši rang.

Crna Gora će, tako, i iduće godine igrati u Drugoj grupi, što je bio i glavni cilj, ali je danas propuštena velika prilika za plasman u Prvu grupu.

Odluka o pobjedniku ovog plej-ofa, koji je igran u Ulcinju, na terenima TK „Belvi“, pala je u dublu, gdje su Danka Kovinić i Danica Krstajić poražene od Jelene Ostapenko i Dijane Marčinkevice sa 2:1, po setovima 2:6, 6:4, 6:4.

Crna Gora je lako dobila prvi set, u kojem je tri puta oduzela servis protivniku, a našedame su jednom dozvolile protivnicama da im naprave brejk.

Letonija je, međutim, bolje odigrala od drugog seta, uzela brejk u prvog gemu, onda povela i 2:0, i tu prednost je sačuvala do kraja seta, u kojem domaće teniserke nijesu uspjele da iskoriste dvije brejk šanse za povratak u set, u 4. i 6. gemu.

Do 2:2 u trećem, odlučujućem setu, obje selekcije su imale po brejk, a onda Crna Gora kod vođstva od 3:2 nije iskoristila tri brejk šanse za 4:2, što će se ispostaviti odlučujućim momentom meča.

Nakon što je izjednačila na 3:3, Letonija je u 7. gemu napravila brejk, a potom i povela sa 5:3. Crna Gora je smanjila na 4:5, a u narednom gemu je imala i brejk loptu za izjednačenje, ali je nije iskoristila. Zato jeste Letonije svoju 5. meč loptu za konačnih 2.1 u setovima.

Duel između Crne Gore i Letonije je počeo porazom Ane Veselinović (1026. igračica WTA liste), koja je izgubila prvi singl meč od 15-godišnje Jelene Ostapenko (683) sa 2:0, po setovima 7:5, 6:2.

Ostapenko je u prvom setu brejk napravila u 11. gemu za 6:5, a potom je na svoj servis i završila priču u prvom setu.

Letonka je dobro počela drugi set, povela 2:0, da bi Ana Veselinović uzvratila brejkom za 2:2, ali je potom odmah izgubila svoj servis i do kraja meča više nije osvojila nijedan gem.

Prije dubla, Danka Kovinić je u drugom singlu savladala Dijanu Marčinkevicu sa ubjedljivih 6:2 i 6:1, i izjednačila rezultat na 1:1 protiv Letonije, u plej-of meču turnira Druge grupe koji se održava u Ulcinju, na terenima TK „Belvi“.

Najbolje rangirana crnogorska teniserka je prvi set prelomila sa dva brejka, za vođstvo od 4:0, i bez obzira što je u 5. gemu izgubila svoj servis, Danka Kovinić je mirno privela set kraju.

Slično je bilo i u drugom setu, dva brejka su donijela vođstvo od 4:0, a onda je uslijedio medicinski tajm-aut koji je zatražila Marčinkevica, koja se požalila na povredu. Nakon 10-minutne pauze, meč je nastavljen, a Letonka je uzela brejk, ali je to bilo sve što je uradila. Danka je odmah napravila ribrejk, a onda na svoj servis upisala pobjedu, i to asom (u ovom gemu je spasila dvije brejk lopte)…

„Ja sam danas, stvarno, opet odigrala fenomenalno, i uspjela da donesem bod Crnoj Gori. Nadam se da ćemo Danica i ja da ostvarimo još jednu pobjedu. Sva tri singla do sada sam igrala nakon što je protivnik vodio 1:0, nije lako, ali sam pokušala da se skoncentrišem na svoju igru, kako bih izjednačila. Ekipa je stvarno super, svi su me stvarno bodrili, publika je bila fenomenalna, i mislim da je to još jedan dio ovog našeg tenisa gdje stvarno podiže igrače i dobri ih maksimalno“, rekla je nakon svog singl meča Danka Kovinić.

U Prvu grupu Evro-Afričke zone već se plasirao Tunis koji je nakon dva singl meča stegao nedostižnih 2:0 protiv Litvanije…

U prvom, jedinom prethodnom duelu Crne Gore i Letonije slavila je Letonija 3:0, 25. aprila 2007. godine, na Mauricijusu, u meču u grupi Treće Evro-Afričke zone.