Poraz na startu Eurokupa: Unikaha prejaka za “plave”

Piše: Vladan 840 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su na gostovanju Unikahi 83:70 u 1. kolu Evrokupa.

“Plavi” su odlično započeli meč u Malagi i poveli 21:14, da bi prvu dionicu završila sa prednošću- 25:18.

Proradio je šut za tri poena Unikahe u drugoj četvrtini, a kao rezultat takve igre stigao je preokret, 48:42 na poluvremenu.

Adams je bio pokretač domaćina u trećoj dionici i tada nagovijestio trijumf favorizovanog sastava iz Malage.

Budućnost je posljednji voz večeras pokušala da uhvati trojkom Danila Nikolića za 69:62, da bi onda uslijedila serija Unikahe 12:0 gdje je rješeno pitanje pobjednika.

Kod Budućnosti Skot Bamfort je ubacio 19 poena, a dvocifren učinak imao je još samo Džastin Kobs sa 16.

U domaćem sastavu 19 poena Volodimira, a 15 je postigao Adams.

Izabranici Slobodana Subotića će za sedam dana dočekati Trento, u drugom kolu Evrokupa.