Poraz na kraju turira: Omladinci izgubili od Srbije

Piše: Vladan 833 pregleda Dodaj komentar

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Srbije rezultatom 2:0 u posljednjem kolu Memorijalnog turnira ,,Stevan Ćele Vilotić“.

Srbija, domaćin turnira, osvojila je prvo mjesto sa sve tri pobjede, dok su ,,sokoli“ zauzeli četvrtu poziciju, sa bodom iz tri utakmice.

– Bila je ovo dobra i interesantna utakmica, u kojoj smo igrali dobro dok nijesmo primili gol iz jedanaesterca. Do tog momenta, bili smo agresivni i nijesmo dozvoljavali protivniku puno prostora. Dobro je i što nam se nijesu dešavale neke greške od ranije. Ipak, falilo nam je mirnoća u završnom pasu i veća sigurnost sa loptom. To je ono na čemu ćemo raditi u narednom periodu, kazao je selektor Milorad Peković.

Sve vrijedno pomena u ovom meču desilo se u drugom poluvremenu. Srbija je došla do vođstva u 50. minutu, iz sumnjivog jedanaesterca koji je iskoristio Lazar Pavlović.

Konačan rezultat postavljen je u 78. minutu, kada je Danilo Mitrović zatresao mrežu Sergeja Joksimovića.

SRBIJA – CRNA GORA 2:0Strijelci

1:0 – Lazar Pavlović 50’, 2:0 – Danilo Mitrović 78’

Srbija: Novak Mićović, Stefan Radmanović (od 61. Luka Velikić), Nikola Stajić (od 81. Mateja Stojanović), Bojan Balaž, Strahinja Eraković, Bogdan Jočić, Dejan Zukić (od 61. Danilo Mitrović), Milutin Vidosavljević, Mirko Topić, Miljan Momčilović, Lazar Pavlović).

Crna Gora: Sergej Joksimović, Balša Dubljević, Luka Babić, Milan Vukotić (od 65. Nikša Vujanović), Ognjen Gašević (od 56. Luka Todorović), Abdel Osmanović, Nikola Janjić, Marko Mrvaljević (od 56. Ivan Vukčević), Matija Račić, Omar Sijarić (od 76. Kenan Nikočević), Ivan Bojović (od 76. Dženan Mucić).