Poraz Mornara, Mega odnijela bodova iz “Topolice”

Piše: Ognjen 835 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara poraženi su od Mega Leksa u Baru 89:81, u meču 23. kolu ABA lige. Barani su doživjeli 16. poraz, pa su ostali na diobi posljednje pozicije sa Krkom i Zadrom.

Mornar je bolje otvorio meč, pa je brzo stigao do dvocifrene prednosti (18:8), da bi nakon prvih 10 minuta imao šest poena prednosti (22:16).

Barani su u završnici druge četvrtine imali devet poena viška, ali su gosti predvođeni Zagorcem (ubacio šest poena) napravili seriju 11:2 i poravnali do odmora (44:44).

Mega je furiozno odigrala treću četvrtinu. U 24. minutu je stekla šest poena viška 56:50, da bi serijom 10:0 trasirala put ka pobjedi. Na kraju tog dijela gosti su imali plus 15 (70:55).

Na startu posljednje četvrtine gosti su stigli do ogromnih 75:55 i mirno priveli meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ognjen Jaramaz sa 21, dok je Aleksandar Marelja ubacio 13 poena.

U ekipi Mornara po 14 poena postigli su Vukota Pavić i Lemon Džons.

U narednom kolu Mornar gostuje Krki. Biće to još jedan direktan obračun za opstanak, dok u posljednja dva kola Barani igraju protiv Igokee i MZT-a. Vjerovatno će im biti potrebne dvije pobjede da bi ostali u ligi.