Poraz mladih u Italiji

Piše: Ognjen 966 pregleda Dodaj komentar

Mlada reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 4:0 u prijateljskom meču sa selekcijom Italije. „Azuri“ su do pobjede u duelu sa Vlaisavljevićevim izabranicima došli odličnom igrom u prvom dijelu susreta, tokom kojeg su tri puta pogađali mrežu našeg tima.

Pokušavali su Mugoša i društvo da odgovore danas raspoloženim Italijanima, bili blizu postizanja pogotka u dva navrata ali je mreža domaćina ipak ostala netaknuta.

Izabranici Luiđija di Bjađa do prednosti su u 19. minutu susreta pogotkom Belotija sa bijele tačke. Prethodo je Petković u kaznenom prostoru faulirao napadača „azura“.

„Mladi sokoli“ odgovorili su četiri miuta kasnije, nakon ubacivanja iz prekida koji je izveo Kosović – najvisočiji pred golom domaćih bio je Ćuković koji je odličnu šutirao glavom sa druge stative, ali je Bardi  maestranom intervencijom spriječio siguran pogodak.

Italijani su duplirali prednost na isteku pola sata igre, preko Imprte koji je put do mreže našeg gola pronašao snažnim udarcem po zemlji sa dvadesetak metara. Tri minuta kasnije, kapiten domaćih Biragi pogodio je mrežu direktno iz slobodnog udarca sa više od 25 metara – čudna putanja lopte prevarila je Petkovića.

Prvu priliku u nastavku susreta imala je naša selekcija, ali se istakao i rezervni golman domaćina Kranjo koji je odličan udarac Milojka sa ivice kaznenog prostora. Konačan rezultat susreta postavio je Trota u posljednjem minutu regularnog toka – napadač „azura“ utrčao je sa desnog boka i lob udarcem matirao Delibašića koji je izašao sa gol linije u pokušaju da prekine pas ka rezervisti domaćih.

Nije bilo loše kako to rezultat govori, imali smo nekoliko šansi ali njihovi golmani su odlično reagovali i sačuvali mrežu. Italijani su iskoristili loš dan Petkovića, koji nas je čuvao kroz kvalifikacije odličnim odbranama… Ipak, bolje je što se to danas desilo nego da se desi na meču sa Rumunijom. Odigrali smo dobro drugo poluvrijeme i žao mi je što nismo uspjeli da postignemo makar jedan gol.  Meč smo počeli sa šest novih igrača u odnosu na postavu koja je počela duel sa Ircima – potpuno nova odbrana i dva igrača u veznom redu. Meč sa izuzetno jakim Italijanima počelo je pet igrača koji imaju pravo nastupa u sljedećem kvalifikacionom ciklusu, koji su makar dvije godine mlađi od rivala. Zadovoljan sam sa nekim igračima, debijem njih sedmorice ali ubjedljiv poraz baca sijenku na stvari kojima sam zadovoljan, rekao je Vlaisavljević.

Italija – Crna Gora 4:0