Poraz mladih košarkaša od Srbije na turniru u Istanbulu

Piše: Ognjen 591 pregleda Dodaj komentar

Mlada reprezentacija poražena je u prvom kolu turnira u Istanbulu, koji se održava u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo koje je na programu od 15. do 23. jula u Grčkoj – izabranici Dušana Dubljevića poraženi su od selekcije Srbije 71:67 (18:19, 10:20, 26:13, 17:15). Crna Gora naredni meč na turniru u Istanbulu odigraće u utorak (13 sati po našem vremenu) protiv Litvanije.

Naši momci su u prvoj četvrtini stekli poen prednosti (18:19), a sjajnom igrom u drugoj dionici stigli su do dvocifrene zalihe (36:24), koju su sačuvali do odmora (28:39). ”Crveni” su održavali visoku prednost do sredine treće četvrtine (46:34), nakon čega je došlo do velikog pada u njihovoj igri, što je Srbija iskoristila da smanji zaostatak i preokrene do kraja trećeg kvartala (54:52).

U posljednjoj dionici timovi su se smjenjivali u vođstvu, a naša selekcija je zahvaljujući raspoloženom MilićuStarovlahu uspjela da manje od dva minuta prije kraja dođe do vođstva 66:64. Ipak, u narednom napadu Srbije, Marinković je pogodio trojku, a Glišić  jedno bacanje nakon sumnjivog faula dosuđenog Popoviću (68:66). Potom je centar našeg tima propustio šansu da izjednači rezultat, jer je bio polovičan sa linije penala (68:67). Simanić je 24 sekunde prije kraja postigao trojku i riješio dileme oko pobjednika.

Najefikasniji u našem državnom timu bili su Miloš Popović sa 20 i Milić Starovlah sa 19 poena, a pratio ih je Marko Grković sa 12.

U timu Srbije najbolji je bio Marinković sa 22, a istakao se i Tanasković sa 18 poena.

Naredni meč na turniru u Turskoj naši momci igraju u srijedu u 13 sati po našem vremenu protiv selekcije Litvanije.