Poraz mlade reprezentacije od Ukraine

Piše: Reprezentacija.me 645 pregleda Dodaj komentar

Mlada fudbalska reprezentacija je izgubila u polufinalu turnira “Valerij Lobanovski” u Kijevu.

Bolji od ekipe Mojaša Radonjića je bio domaćin – Ukrajina je slavila rezultatom 2:1.

Crna Gora je povela u šestom minutu, kada je Oliver Šarkić poveo kontranapad, sjajno uposlio Borisa Cmiljanića koji je preciznim udarcem zatresao mrežu domaćina.

Ukrajinci su odgovorili munjevito i nakon samo dva minuta igre došli do izjednačenja.

Odličnu akciju domaćina i precizno dodavanje Lučkeviča u pogodak je pretvorio Gutsuljak.

U 18. minutu igrač PSV-a Zinčenko je fantastično izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara i postavio konačnih 2:1.

“Odlično smo počeli meč, ali je nakon vođstva uslijedio period od dvadesetak minuta tokom kojih su Ukrajinci bili bolji i tokom kojeg su uspjeli da dođu do preokreta. Do kraja susreta Ukrajina je imala više dobrih akcija, zaslužila je pobjedu, Na današnjem susretu bio je primjetan pomak u igri u odnosu na ono što smo pokazali u posljednjem meču protiv selekcije Makedonije. Za dva dana imamo još jedan duel sa jakim protivnikom i novu priliku da vidimo kakve su mogućnosti igrača koje imamo na raspolaganju”, rekao je selektor Radonjić

Narednu utakmicu na turniru crnogorski fudbaleri igraju u četvrtak – u duelu za treće mjesto rival će biti Slovenija, koja je poražena od Finske sa 1:0.

Ukrajina – Crna Gora 2:1

Kijev – Stadion Dinama. Sudija: Jevgen Aranovski (Ukrajina).  Strijelci: Aleksej Gutsuljak u 8. i Aleksandar Zinčenko u 18. minutu za Ukrajinu, Boris Cmiljanić u 6. minutu za Crnu Goru.

Žuti kartoni: Drinčić, Camaj, Kotorac (Crna Gora). Crveni karton: Žbun (Ukrajina) u 90+5. minutu.

Ukrajina: Danilo Kanevcev, Pavlo Lukijančuk, Aleksandar Osman, Ilija Brjukov, Igor Kirjukancev, Marian Šved (Aleksej Žbun), Beka Vačiberadze (Jevgen Čeberko), Jurij Vankulo, Aleksandar Zinčenko, Aleksej Gutsuljak (Igor Kočerhin), Valeri Lučkevič.

Crna Gora: Matija Šarkić, Momčilo Rašo (Janik Filipović (Miloš Drinčić)), Andrija Vukčević, Emir Azemović, Miomir Đuričković (Stefan Lončar), Boris Cmiljanić (Đorđije Vukčević), Oliver Šarkić (Iija Vukotić), Dragan Grivić, Zoran Petrović (Driton Camaj), Mihailo Perović (Nikola Krstović), Dejan Kotorac.