Poraz juniorki od Mađarske na prvenstvu Evrope

Piše: Vladan 694 pregleda Dodaj komentar

Ženska juniorska reprezentacija poražena je u Temišvaru od Mađarske 79:48 (17:13, 22:11, 26:12, 14:12) u utakmici drugog kola D grupe B prvenstva Evrope u Rumuniji za igračice do 18 godina. To je prvi poraz naše reprezentacije, nakon startnog trijumfa protiv Rumunije 63:45.

Mađarska, koja je upisala drugu pobjedu, tokom cijelog meča bila je u vođstvu, koje je u finišu treće četvrtine iznosilo i 34 poena (62:28).

Naše juniorke povele su na startu (2:0) i još dva puta uspjele su da izjednače (5:5 i 10:10).

Izabranice selektora Vukićevića su samo u prvoj četvrtini bile ravnopravan rival razgoropađenim Mađaricama (17:13), ali su se naše današnje rivalke već u drugoj dionici distancirale na 15 dužina (39:24).

Kapiten Božica Mujović je u prvih 20 minuta ubacila 10 poena, ali nije imala adekvatnu pratnju.

Ni u trećoj četvrtini naše djevojke nisu uspjele da odreaguju – Mađarice su nastavile da ”melju”, pa su u jednom momentu imale čak 32 poena prednosti (60:28), a pred posljednju dionicu 29 (65:36).

Crnogorke u posljednjem kvartalu nisu uspjele da ublaže poraz, pa je meč završen sa ubjedljivih 79:48.

U crnogorskoj selekciji najbolja je bila Božica Mujović sa 12, dok je poen manje ubacila Milena Bajić.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Eniko Kutor sa 15 poena.

Crna Gora će u trećem kolu, u ponedjeljak u 12 sati i 30 minuta, igrati sa Ukrajinom.